author avatar
بروزرسانی در تاریخ 2022/01/21

تولید محتوا در مورد چاقی لاغری و در کل تغذیه و سلامت فرصت بسیار خوبی را در اختیار شما قرار می دهد که بتوانید یک مشکل جدی در سلامت عمومی را بررسی کنید و سبک زندگی سالمی را پیشنهاد کنید. اما برای نوشتن چنین مقاله ای باید محتوایی ساختار یافته تولید کنید. در ادامه رازهایی را بیان می‌کنیم که از طریق آن ها می‌توانید چنین محتوای تخصصی را راحت تولید کنید. در سمت دیگر اگر برای تولید مقالات سایت خود نیاز به تیم حرفه‌ای دارید که به صورت تخصصی تمامی نکات نگارشی و اصول را رعایت کند، ما در تیم منلین می‌توانیم به شما کمک کنیم تا محتوایی تاثیرگذار و تخصصی داشته باشید. پس در صورت تمایل می توانید برای سفارش تولید محتوا اقدام کنید.

صحبت کردن در مورد علم با مخاطبان عمومی کار دشواری است. این مسئله حتی برای متخصصان تغذیه و سلامت هم که می خواهند توصیه‌های درستی را در مورد سلامت رژیم غذایی و کاهش وزن داشته باشند، مشکل ساز است. چرا که در این زمینه رقبایی با مسیری جدا وجود دارد. به طور مثال می‌توان به رژیم های غذایی و یا داروهای لاغری اشاره کرد که برخی از سلبریتی ها در تبلیغات آن شرکت و پیشنهاد می کنند. تمامی این‌ها می‌تواند مخاطب را تحت تاثیر خود قرار دهد. اما چگونه می توان با استفاده از راهکارهای علمی توصیه های صحیحی به مخاطبان ارائه کرد؟

در این مقاله تمامی روش هایی که شما برای تولید بهترین محتوا در زمینه چاقی و لاغری نیاز دارید را در اختیارتان قرار می دهیم و ایده‌های نابی را معرفی می کنیم که می توانید از طریق آن ها ترافیک زیادی را به سایت خود بکشانید.

 راه های تولید محتوا در مورد چاقی و لاغری، تغذیه و سلامت

طبق تحقیقاتی که صورت گرفته پیش‌بینی شده بازار تغذیه و سلامت سالانه به طور میانگین ۶ درصد رشد را تجربه کند. چنین رشدی به دلیل آگاه شدن مصرف کنندگان برای تغذیه درست است. به همین دلیل برندهایی که در این زمینه فعالیت می کنند از بازاریابی محتوا برای قرار گرفتن در این بازار پرسود استفاده می کنند. آن ها با استفاده از بازاریابی محتوا برند خود را مطرح می کنند و مشتریان جدیدی به دست می آورند. در ادامه ما می خواهیم چند استراتژی مهم را برای چنین سایت هایی معرفی کنیم که در زمینه چاقی لاغری و در کل تغذیه و سلامت فعالیت می کنند.

مخاطب هدف خود را مشخص کنید

با توجه به رقابت زیادی که در این زمینه وجود دارد شما باید ابتدا مخاطبان خود را بشناسید و بدانید دقیقا برای چه کسانی می خواهید تولید محتوا کنید. افرادی که از چنین محتوایی استقبال می‌کنند به سه دسته تقسیم می شوند:

 •  کسانی که ورزشکار حرفه ای یا نیمه حرفه ای و مربی هستند
 •  علاقه مندان به موضوع سلامتی
 •  افراد مبتدی یا کسانی که می خواهند زندگی سالمی داشته باشند و به تشویق نیاز دارند

بهتر است ابتدا یکی از این گروه ها را انتخاب کنید و به صورت هدفمند روی آن ها کار کنید. سپس در مرحله بعد به این فکر کنید که می خواهید به چه گروه تخصصی دست پیدا کنید. برای این راه شما می توانید سوالات زیر را با خود مرور کنید و پاسخ تمامی آن ها را بنویسید. با این کار شما یک استراتژی بسیار خوب و هدفمند برای پیدا کردن مشتریان هدف خود دارید.

 •  مشتری ایده آل شما کیست؟
 •  چند سال دارد؟
 •  کجا زندگی می کند؟
 •  میانگین درآمد او چقدر است؟
 •  چه محتوایی دوست دارد بخواند؟
 •  از کدام یک از شبکه های اجتماعی استفاده می کند؟

درک شخصیت، نیاز و خواسته های مخاطب هدف به شما کمک می کند تا بتوانید محتوای مرتبط تری ارائه کنید و بیشتر با آن ها ارتباط برقرار کنید. تولید محتوا در مورد چاقی لاغری یا تغذیه و سلامت نیازمند بررسی یک استراتژی صحیح و منظم است.

پیشنهاد فروش منحصر به فردی ایجاد کنید

تا اینجا شما مخاطبان خود را به خوبی شناختید. اما آن ها هم شما را به خوبی می‌شناسند؟ در این مرحله بهتر است خدمات  خود را معرفی کنید و دقیقاً به آن ها بگویید که چه چیزی ارائه می‌کنید و سوالات زیر را پاسخ دهید.

 •  ماموریت شما چیست؟
 •  چه محصول یا خدماتی ارائه می‌کنید؟
 •  چه چیزی شما را بهتر از رقبا می کند؟

محتوایی که بر این اساس تولید شود کمک می‌کند تا برند شما بیشتر در ذهن بماند و پیام اصلی تان را تمامی مخاطبان درک کنند. پس این راه ها را باید با تولید محتوا در مورد چاقی لاغری و در کل تغذیه و سلامت انجام دهید.

ترکیب مناسبی از محتوا را ارائه کنید

سعی کنید محتوای با کیفیت ایجاد کنید که می تواند به روش های مختلفی توسط این افراد پسندیده شود. در شبکه‌های اجتماعی خود می توانید از تصاویر استفاده کنید اما در وبلاگ سایت باید مطالب عمیق تری را منتشر کنید. بسیاری از این افراد به ویدیوها، اینفوگرافیک ها بهتر پاسخ می دهند. در حالی که برخی دیگر ترجیح می دهند یک مقاله طولانی را بخوانند و بیشتر با آن ارتباط برقرار می‌کنند. نکته‌ای که در این بین وجود دارد، با توجه به مکانی که محتوا را منتشر می کنید نوع و موضوع آن را انتخاب کنید.

حتما بخوانید :

منلین می تواند تمامی این کارها را برای شما انجام دهد و محتوایی بنویسد که با شناخت مخاطب صورت گرفته است. نوشتن این محتوا توسط نویسندگانی انجام می‌شود که در این زمینه تخصص کافی را دارند و سال ها سابقه تولید محتوا در زمینه چاقی لاغری یا تغذیه و سلامت دارند. پس برای بهره بردن از این امکان می توانید تولید محتوای خود را به ما بسپارید.

محبوب‌ترین محتوا برای موضوعات تغذیه و سلامت

 •  دستورالعمل های سالم
 •  نکاتی برای تغذیه سالم
 •  آزمون های مبتنی بر تغذیه
 •  اطلاعات غذا و آمار تغذیه
 •  راهنمایی برنامه ریزی تغذیه و وعده های غذایی
 •  مقالاتی در مورد محصولات یا خدماتی که ارائه می کنید
 •  سوالات متداولی در مورد موضوع
 •  پیشنهاد های تخفیف

موضوعاتی که در بالا به آن ها اشاره شد، همگی جزء موضوعاتی هستند که در این صنعت بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و می توانید از آن ها استفاده کنید. هر چند که بسیاری از این موضوعات خود به زیر دسته های مختلفی تقسیم می شوند.

در کنار وب سایت خود به فکر شبکه های اجتماعی هم باشید که با استفاده کردن از آن ها بتوانید تعامل بیشتری با مخاطبان خود ایجاد کنید. برای استفاده از شبکه های اجتماعی می توانید از نرم افزار های تولید محتوا استفاده کنید.

بازار تولید محتوا در مورد چاقی لاغری و تغذیه و سلامت

بررسی هایی که به صورت جهانی انجام شده این صنعت دائماً در حال تغییر است و کسانی که به دنبال چنین محتوایی هستند دوست دارند که همیشه به روز باشند و مطالب جدید را دنبال کنند. به همین دلیل سایت هایی که در این زمینه تولید محتوا می کنند باید بدانند که چه مسائل جدیدی به وجود آمده و چه روش هایی وجود دارد که رقبا یا سایرین از آن ها استفاده نکردند.

جمع بندی

در این مقاله بیشتر سعی شد تا در مورد استراتژی هایی برای تولید محتوا در مورد چاقی، لاغری و تغذیه و سلامت صحبت شود. اما اگر دوست دارید که از هزینه تولید محتوا مطلع شوید و تولید محتوا سایت خود را به ما بسپارید، می‌توانید همین حالا از طریق چت آنلاینی که در پایین صفحه سمت راست قرار دارد، با پشتیبانی سایت ما در تماس باشید یا از طریق شماره واتساپ که در قسمت پایین سمت چپ قرار دارد به صورت مستقیم با کارشناس فروش ما در تماس باشید تا سفارش خود را ثبت کنید. قطعاً ما می توانیم محتوایی را تولید کنیم که از هر نظر  کیفیت لازم را داشته باشد.

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.