author avatar
بروزرسانی در تاریخ 2022/08/06

کار تولید محتوا در منزل می تواند یکی از بهترین شغل ها برای کسانی باشد که تمایل ندارند  بیرون از خانه به کاری مشغول شوند. روش های زیادی برای کسب درآمد در منزل وجود دارد اما در کنار سفارش تولید محتوا، دریافت پروژه های تولید محتوا نیز یکی از کارهایی است که افراد می‌توانند در منزل آن را انجام دهند.

لازمه محتوا نویسی در منزل یک کامپیوتر؛ همراه با اینترنت است. هرچند که با استفاده از گوشی هم می توان این کار را انجام داد اما چون تولید محتوای مد نظر ما محتوای متنی است، بهتر است که از کامپیوتر خانگی یا لپ تاپ استفاده کنید تا در هنگام کار راحت تر باشید.

چگونه یک تولید کننده محتوا باشیم؟

در حال حاضر اینترنت توانسته جایگاه ویژه ای در زندگی ما به دست آورد و تقریبا برای به دست آوردن اطلاعاتی در مورد هر چیزی؛ ما می توانیم در اینترنت جستجو کنیم و اطلاعات بسیار خوبی را به دست آوریم. سایت هایی که این اطلاعات را به ما ارائه می‌کنند از طریق تولید محتوا توانستند چنین جایگاهی را به دست آورند که با جستجوی ما به عنوان اولین نتیجه نمایش داده شوند.

با درک این موضوع به خوبی از اهمیت تولید محتوا آگاه خواهید شد و برای اینکه بدانید چگونه می توانید یک تولید کننده محتوا باشید؟ ابتدا باید به این نکته دقت کنید که کار تولید محتوا در خانه نیازمند دیدن آموزش هایی است که از طریق آن ها بتوانید محتوای منحصر به فرد و تأثیرگذاری را تولید کنید.

حتما بخوانید :

برای این کار می توانید از مقاله ای که قبلاً منتشر کردیم با عنوان آموزش تولید محتوا، از نحوه و چگونگی تولید محتوای متنی مطلع شوید و بدانید که دقیقاً از چه روش هایی می توان چنین محتوایی را تولید کرد. بهتر است در ادامه کمی در مورد شغل تولید محتوا صحبت کنیم و اینکه یک فردی که به دنبال کار تولید محتوا در منزل است باید چه کارهایی را انجام دهد.

 شغل تولید محتوا چگونه است؟

نخست باید بدانید که چه نوع محتوایی قصد دارید تولید کنید. با درک این موضوع که محتوا انواع مختلفی دارد باید بدانید که برای محتوا نویسی لازم است بدانید که در کدام یک از زمینه های آن بیشتر می توانید خلاق و توانمند باشید. به طور مثال تولید محتوای متنی یکی از انواع تولید محتوا است که شما می توانید با انجام آن درآمد خوبی را به دست آورید.

اما نوع دیگر تولید محتوا برای اینستاگرام و یا دیگر شبکه‌های اجتماعی است که از تصاویر و ویدیو ها استفاده می کنید. نحوه تولید محتوا برای این شبکه‌های اجتماعی متفاوت است و کسی که به دنبال کار تولید محتوا در منزل است باید به خوبی بداند که از چه نرم افزار های تولید محتوا برای این کار استفاده کند.

پس تا به اینجا فهمیدیم که باید ابتدا حوزه فعالیت خود را در تولید محتوا پیدا کنید. تولید محتوای متنی خود اصولی دارد که باید آن ها را رعایت کنید تا بتوانید پروژه‌های بسیار زیادی را دریافت و انجام دهید. در سمت دیگر تولید محتوای تصویری و ویدیویی و یا پادکست هم قوانینی دارد که شما باید به آن ها پایبند باشید. با توجه به اینکه تیم تولید محتوای منلین در زمینه محتوا نویسی متنی فعالیت می کند؛ ما بیشتر به تولید محتوا برای سایت اشاره می کنیم.

مهارت های لازم برای کار تولید محتوا در منزل

شخصی که قصد دارد تا تولید محتوا را شروع کند و به دنبال پاسخ این سوال است که چگونه تولید محتوا کنیم؟ باید قبل از هر کاری مهارت خود را افزایش دهد. این شخص نیاز است در زمینه های مختلفی مهارت خود را افزایش دهد که در زیر به تمامی این زمینه ها اشاره می کنیم تا اگر قصد دریافت کار تولید محتوا در خانه را دارید، بتوانید به سادگی و بعد از خواندن این مقاله مسیر مشخصی را برای خود انتخاب کنید.

 نویسندگی

 یکی از مهمترین مهارت هایی که فرد باید داشته باشد نویسندگی است. این مهارت به راحتی به دست نمی آید مگر با تمرین کردن و نوشتن محتوای زیاد. از ابتدای کاری که شروع می‌کنید مهارت شما روز به روز افزایش پیدا می کند و مطمئن باشید افراد دیگری که در این زمینه فعالیت می کنند مثل شما بودند و حال توانستند با تمرین زیاد این مهارت را به دست آورند. در بسیاری از شرکت ها برای تعیین هزینه تولید محتوا ابتدا مهارت نویسندگی تولید کننده محتوا را بررسی می کنند.

 تحقیق

اگر کسی که به دنبال محتوا نویسی در منزل است نتواند به خوبی تحقیق انجام دهد، موفقیتی در این کار به دست نمی‌آورد. همه ما نمی‌توانیم در مورد برخی از موضوعات محتوای تالیفی تولید کنیم و باید با انجام تحقیقاتی بتوانیم اطلاعاتی را به دست آوریم که قدرت تولید محتوا در زمینه مربوطه را داشته باشیم.

ویرایش

در ابتدای راهی که به صورت آزادکاری قصد دارید تا کار تولید محتوا در منزل را شروع کنید، نیاز است تا مهارتی در زمینه ویرایش متن‌ها داشته باشید. در بسیاری از شرکت‌هایی که برنامه بسیار خوبی برای بازاریابی محتوای خود دارند از چند فرد برای مهارت‌های مختلف استفاده می‌کنند. به طور مثال تبلیغ نویسی به عهده یک فرد خاص است که در این زمینه مهارت داشته باشد و تولید محتوا هم به عهده کارشناس تولید محتوا و در نهایت فردی که در زمینه ویراستاری فعالیت دارد، محتوایی که توسط کارشناس تولید محتوا نوشته می‌شود را ویراستاری می‌کند و مشکلات موجود در آن را برطرف می‌کند. اما در ابتدای راه تمامی این وظایف به عهده شما است که باید با به خرج دادن خلاقیت خود بتوانید در این زمینه موفق شوید.

سرعت تایپ خوب

 در گذشته سرعت تایپ خوب را یکی از مهم‌ترین مهارت‌های لازم برای تخصص تولید محتوا معرفی می‌کردند، اما در حال حاضر بستگی به سبک کاری فرد دارد و شخصی که دوست داشته باشد می‌تواند مهارت خود را در تایپ کردن بالاتر ببرد و سرعت قابل قبولی را داشته باشد، اما بسیاری از کارشناسان دیگر تایپ نمی‌کند و از تایپ صوتی استفاده می‌کنند. 

 داشتن مهارت سئو

 سئو یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو علمی است که کارشناسان مربوطه با استفاده از آن باعث افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو می‌شوند. اما یک کارشناس تولید محتوا نیازی نیست تا تمامی اصول سئو را بلد باشد. این کارشناس تنها نیاز است تا اصول سئو محتوا را به خوبی بداند و آن‌ها را در محتوای خود رعایت کند. همین بخش برای او کافی است و نیازی به یادگیری مباحث دیگر سئو ندارد.

ترجمه

زمانی که قصد انجام برخی موضوعات را دارید، ممکن است که چندان اطلاعاتی در وب فارسی وجود نداشته باشد و نیاز به سایت‌های خارجی برای تولید محتوا داشته باشید.  احتمالاً با خود فکر می‌کنید که کار تولید محتوا در منزل چقدر سخت و پیچیده است اما در ابتدای کار شاید برای شما سخت باشد، ولی زمانی که در این کار به عنوان یک کارشناس ارشد شناخته شوید؛ می‌توانید در بسیاری از زمینه‌ها تولید محتوای تالیفی را داشته باشید. یعنی بدون نیاز به منبع خاصی و با استفاده از تجربه و مطالبی که تا کنون آموخته‌اید، محتوای منحصر به فردی را بنویسید.

 وردپرس

 یکی دیگر از مهارت‌هایی که نیاز است یک کارشناس تولید محتوا داشته باشد، آشنایی با سیستم مدیریت محتوای وردپرس است. برخی از سایت‌هایی که شما تولید محتوای آن‌ها را انجام می‌دهید از شما می‌خواهند که با دریافت هزینه بیشتری محتوای نوشته شده را روی سایت بارگذاری کنید. برای این کار بهتر است تا آشنایی مختصری با سیستم مدیریت محتوای وردپرس داشته باشید. البته نیاز است تا در اینجا بگویم که نیازی نیست کار کردن با همه بخش‌های وردپرس را یاد بگیرید و تنها کار کردن با بخش نوشته‌ها کافی است. هرچند که اگر بخواهید به راحتی می‌توانید به تمام بخش‌های وردپرس مسلط شوید.

 همچنین افزونه‌ای وجود دارد که با استفاده از آن شما می‌توانید سئو محتوای خود را بهینه‌تر بنویسید. افزونه‌ای یواست ابزاری است که با استفاده از آن شما می‌توانید اصول سئو محتوای خود را به شکل بهتری رعایت کنید. این ابزار توسط شرکت معتبری کدنویسی شده است و به عنوان یک راهنمای بسیار خوب به شما کمک می‌کند تا بتوانید محتوای سئو شده‌ای را تولید کنید. کار کردن با این افزونه زیاد هم سخت نیست و شما برای کار تولید محتوا در منزل نیاز است تا کمی اطلاعات در مورد این افزونه داشته باشید. ما در حال تولید دوره جامع‌ برای آموزش تولید محتوای متنی هستیم تا کسانی که به دنبال محتوا نویسی در منزل هستند بتوانند با استفاده از این دوره به صفر تا صد تولید محتوای متنی مسلط شوند. اما اگر می‌خواهید از منابع دیگری برای این کار استفاده کنید می‌توانید مهارت‌هایی که در بالا گفته شد را یک به یک جستجو کنید و در رابطه با آن‌ها قدرت نوشتن خود را افزایش دهید.

کار تولید محتوا در منزل را از کجا شروع کنیم؟

برای اینکه بتوانید این کار را شروع کنید ابتدا باید بدانید که چرا نیاز است تولید محتوا را انتخاب کنید. در نکته اول شما نیاز است بدانید که برای شروع کار تولید محتوا در منزل نیازی به سرمایه اولیه ندارید و همین که به اینترنت متصل شوید و یا یک سیستم یا لپ‌تاپ داشته باشید کافی است. همان‌طور که گفتیم با گوشی هم می‌توان این کار را انجام داد اما کار کردن با لپ تاپ یا کامپیوتر ساده‌تر است و وقتی می‌توانید کار را به شکل راحت‌تری انجام دهید؛ چرا از روش‌های سخت استفاده کنید.

در بسیاری از روش‌های کسب درآمد، شما نیاز به تبلیغاتی دارید که با استفاده از آن‌ها افراد بتوانند کسب و کارتان را پیدا کنند اما در کار محتوا نویسی در منزل نیازی به تبلیغات ندارید و تنها کافی است تا مهارت‌های گفته شده را به دست آورید و سپس نمونه محتوایی که نوشته‌اید را برای کارفرما‌های مختلف ارسال کنید. کارفرما با دیدن مهارت‌های نوشتاری شما بدون شک مشتاق می‌شود که محتوای سایت خود را به شما بسپارد.

محتوا نویسی مزیت‌های بسیار زیادی دارد که می‌توان مهم‌ترین آن‌ها را امکان اشتغال به صورت دورکاری نامید. شما می‌توانید در منزل تمامی این کارها را انجام دهید و نیازی به حضور فیزیکی در محل کار نداشته باشید. هرچند که برخی از شرکت‌ها علاقه دارند تا افرادی را در شرکت خود استخدام کنند که کار تولید محتوا را انجام دهند، ولی امکان کار به صورت دورکاری هم وجود دارد. امکان جالب دیگری، شما پس از این که کار تولید محتوا در منزل را شروع کردید این اختیار را دارد که به صورت پاره وقت یا تمام وقت چنین کاری را انجام دهید و یک جورایی رئیس خودتان هستید. تنها کافی است تا با برنامه‌ریزی درست در زمان‌های مناسب پروژه‌های شرکت‌های مورد نظر را انجام دهید تا در وقت و زمان خواسته شده زمان آزاد داشته باشید.

چگونه در کار تولید محتوا موفق شویم؟

بسیاری از شمایی که قصد شروع کار را دارید به این فکر می‌کنید که چگونه می‌توانید روند موفقیت آمیزی را در این کار داشته باشید. در این بخش می‌خواهیم در مورد موفقیت در  محتوا نویسی صحبت کنیم. یکی از مهم‌ترین توصیه‌های که نویسندگان و کارشناسان ارشد تولید‌محتوا دارند این است که افراد تازه کار همیشه از یک زمینه خاص کار تولید محتوا در منزل را شروع کنند و سپس با یادگیری مهارت‌های بالا کم کم به حوزه‌های دیگر وارد شوند.

 هر چند که شما با یادگیری و ارائه محتوای بسیار خوبی در یک زمینه مشخص می‌توانید پروژه‌های بسیار زیادی را دریافت کنید اما قطعاً رفتن به سمت حوزه‌های دیگر هم می‌تواند آنقدر پروژه برای شما به ارمغان آورد که وقت کافی برای انجام دادن آن‌ها را نداشته باشید.

 جمع بندی

در این مقاله ما سعی کردیم تا تمامی اطلاعات در مورد کار تولید محتوا در منزل را در اختیارتان قرار دهیم که بتوانید از همین حالا این کار را شروع کنید. اما اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری را داشته باشید یا دوره آموزشی را شروع کنید می‌توانید در دوره آموزش تولید محتوای که ما تهیه می‌کنیم شرکت کنید. زمانی که مهارت‌های خود را افزایش دادید ما می‌توانیم پذیرایی شما باشیم و در صورت تمایل عضوی از تیم تولید محتوای منلین باشید.

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.