تولید محتوا

سابقه تولید محتوا از گذشته تا امروز

سابقه تولید محتوا به زمان گذشته باز می‌گردد. تولید محتوا دارای تاریخچه‌ای خیلی طویل می‌باشد. زمانی که بحث درباره تولید محتوا در میان باشد عموم محتوای دیجیتال به فکرشان می‌آید. ابداع محتوا تنها مخصوص فضای مجازی نیسن و با دقت به این مسئله که امروزه محتوای دیجیتال پیشرفت خیلی زیادی را شامل بوده است ولی این یک دسته از تولید محتوا به حساب می آید.

اگر شما در وضعیت رقم زدن یک متن می‌باشید و یا اینکه یک نگارنده‌ی کتاب می‌باشید، تاسیس محتوا به حساب می‌آید. حتی وقتی که در وضعیت پیام فرستادن می‌باشید شما در وضعیت تاسیس محتوا از سوی یک نرم افزار می‌باشید. بعضی از مشاغل به صورت مستقیم در وضعیت تاسیس کردن‌ محتوا می‌باشند.

تاریخچه تولید محتوا سئو

با گذشت زمان موتورهای جستجو از دهه های سال 1990 میلادی تصمیم گرفتند وب های گذشته تا به امروز را به صورت فهرست شده تنظیم کنند، مدیران وب سایت های مختلف و ایجاد کنندگان محتوا نیز تلاش خود را به کار گرفتند و به بهینه سازی این سایت ها برای موتور های جستجو پرداختند.

که پس از گذشت سال ها با آپدیت کردن پاندا این امکان را برای وب سایت های گوناگون میسر ساخت که در صورت مشاهده ی محتوای های تکراری آن ها را جریمه کرده، از این رو تولید کنندگان به دنبال مطالب یونیکی بوده که با کسب اطلاعات از سایت های گوناگون و درک نهایی آن ها به ایجاد محتوا پرداخته اند تا از جریمه شدن آن ها توسط قوانین سئو شده جلوگیری شود؛ به راستی تولید محتوا سئو چگونه عمل می کند؟

سابقه تولید محتوا

تاریخچه تولید محتوا از گذشته تا به امروز اشاره‌گرِ اندازه مهم بودن محتوا است. با گذر وقت متوجه این مسئله که چه میزان تاسیس محتوا در پیشرفت کار و کسب شما اثر دارد، می‌شوید.

سابقه تولید محتوا از زمان انسان های اولیه

در زمان انسان های اولیه با احداث عکس‌های روی دیواره‌های غارها، با بقیه تماس مستقر می‌کردند و به شکلی به ابداع تولید محتوا می‌پرداختند.

تولید محتوا به صورت پیام

ایجاد محتوا نیز با ارسال یک پیام از فرستنده به گیرنده هم انجام می‌شود. در‌یک دوره زمانی آگهی‌ها به شکل پیام فرستاده می‌شد که این مسئله نیز شکلی از ابداع محتوا به حساب ‌می‌آید.

سابقه تولید محتوا روزنامه ای

سابقه ایجاد محتوا در وقت نشر روزنامه هم شکل گرفته می‌شده. در این وقت احداث محتوا به شکل یک کار به صورت رسمی صورت گرفته شده است. روزنامه‌ها افزون بر تکوین محتوا درباره‌ی حقایق و اطلاعات، صاحبان کار و کسب هم به ساخت محتوا درباره‌ی کار و کسب خود در روزنامه‌ها تادیه کردند. این کار به شکلی تبلیغ به حساب می‌آمد و به منظور ابداع محتوا شهیر نشده بود.

رادیو

در دوره‌ی بعد از رادیو در جهت تولید محتوا مورد استفاده قرار گرفته میشد. پیش از این محتوا تنها به شکل نوشتاری بود و حالا محتوا به شکل صدا هم در آمده است و پس از رادیو، تلویزیون بود کا محتوا به شکل صدا و شمایلی توزیع می‌کرد.

توصیه می کنیم این مقاله رو هم از دست ندید. اینفلوئنسر کیست؟

مجله

با سپری شدن زمان روزنامه جای خود را در اختیار مجله‌ تخصصی گذاشت. مجله تخصصی که هفته‌ای یکبار و یا ماهانه و درباره‌ی مسائل برجسته همانند خانوادگی، پزشکی، ورزشی و… فرآورده و انتشار می شد. این مسئله سبب شد که شخصی که مالک یک کار و کسب می‌باشد قادر به این باشد که خواستاران خودش را نشان بگیرد و به بهترین شکل به آگهی خود بپردازد.

سابقه تولید محتوا ماهواره ای

ماهواره هم یکی از خبر رسان‌های ارتباطی می‌باشد که خیلی پر شمول است و پیش تر از حاشیه‌ها می‌توان با تمام اشخاص اجتماع تماس برقرار کند. تمامی کار و کسب‌ها قادر به ابداع ساخت محتوا به صورت جامع هستند و حتی محتوا را با دقت به علایق افراد احداث کنند. با در گذشتن زمان تولید محتوا شمایل تخصصی تری نمایان کرد. حال مالکان روزنامه خود را مالکان خبر رسان می‌دانند. قیمت تولید و بازاریابی محتوا بالا تر رفت. به شکلی که در جهت تولید یک محتوا همانند ویدئو و موسیقی و کتاب و … به معلوماتی در زمینه روانشناسی، انسان شناسی و بازاریابی و ریاست نیازمند هستند.

دنیای وب

بل شروع فعالیت‌های اینترنت و فضای مجازی، وب سایت ها اسباب‌های کم‌قیمت تری در جهت منتشر کردن محتوا بوده‌اند. اینترنت به دلیل اینکه یک فناوری عالمگیر است و اشخاص افزون تر حیات هر روزه‌ی خود را در فضای استعاری می‌گذرانند. پس قادر هستید به آسانی ایجاد محتوا احداث کنید و در فضای استعاری به توزیع بگذارید. با کمک از وب سایت ها و شبکه‌های اجتماعی پا را پیش تر از مرزها جلو برده و مستمعان بسیاری کشف خواهید کرد. با پدید آمدن اینترنت و بهره گیری جمیع از اینترنت، دنیای تازه‌ای از تولید محتوا صورت گرفته است و در پی آن بازاریابی محتوا و تالیف استراتژی تولید محتوا صورت گرفت و احداث محتوا به یک پریشانی به تقیل درآمد.

از مهم تبدیلات و تغییراتی که هر روزه خیلی به دیده می‌آید، تحول در زمینه دانش و هوشیاری اشخاص می‌باشد. هر روزه افراد نسبت به قبل درباره ببشتر محصولات معلومات و هوشیاری دارند، به همین سبب دیگر آگهی‌های تلویزیونی همانند پیشین اثر گذار نخواهد بود و علت دیگر این می‌باشد که هر روزه اشخاص وقت زیادی را در شبکه های مجازی از جمله اینستاگرام و … سپری می‌کنند و حتی کار و کسب‌هایی را شروع می‌کنند. به این نتیجه می‌رسیم کا تولید محتوا در دنیای صوری بیشتر از قبل مهم تر و با اهمیت تر شده است.

سابقه تولید محتوا و برقراری ارتباط

ارتباط برقرار کردن با مستمعان در دنیای صوری خیلی آسان مقدور می‌باشد. زمانی که یک کالا را به عرضه می‌گذارید و فروش می‌رود قادر هستید با نظر خواستن از مستمعان خود، در جهت پیشرفت خود سعی کنید. بنر ها و آگهی‌های تبلیغاتی تلویزیونی و رادیویی، به علت آنکه در قسمت‌های مخصوص جا گیر می‌شوند و یا در استان هایی که کالا در آنجا تولید می‌شود جا داده می‌شود و یا در ساعت‌های مخصوصی پخش می‌شود و علی‌الدوام حاضر نیستند.

از دیگر عوامل که منتهی به پیروزی و گسترش تولید محتوا شد این می‌باششد که قادر هستید درباره‌ی کالا و یا خدمت گذاری‌‌های عرصه شده، محتوایی آموزشی احداث کنید. مخطبان پیوسته پذیرای محتوای آموزشی هستند. همچنین اگر شما محتوایی با کیفیت بالا پدید آورید که برای مخاطبان ارزش احداث کند، بی تردید منتهی به بالا رفتن مستمعان شما می‌شود.

تولید محتوا سئو چگونه عمل می کند؟

میان سابقه تولید محتوا و قوانین سئو رابطه ای کاملا مستقیم وجود دارد، در صورتی که هنوز شروع به تولید محتوا نکرده اید و یا قصد دارید اصول را به شیوه های صحیح اجرایی کنید تا شاهد نتیجه ی بهتری باشید می توانید قوانین اصولی آن را اجرا کنید، این که از چه قوانینی باید پیروی کنید را در ادامه مورد بررسی قرار خواهیم کرد.

نکات مهمی که ایجاد محتوا سئو به شما کمک می کند، از جمله:

 • با توجه به نیاز مخاطبین تولید محتوا انجام دهید.
 • محتوای تولید شده را در یک سقف قرار دهید.
 • از تیترهای جذاب استفاده کنید. (اعداد)
 • در محتوای تولید شده ی خود از کلمات کلیدی کمک بگیرید.
 • برای پست ها ساختار مناسبی را انتخاب کنید.
 • از تصاویر جذاب و با کیفیت قافل نشوید.
 • به انواع شبکه های اجتماعی توجه داشته کنید.
 • از گوگل نیور بهره ببرید.
 • نظارت بر فعالیت ها
 • و …

همه موارد ذکر شده در ساخت محتوای سئو شده تاثیری بسزا دارند که با رعایت بخشی از آن ها می توانید بهترین فرد در تولید محتوای یونیک شناخته شوید و مطالب شما در صدر گوگل قرار بگیرند.

تولید محتوا سئو چیست؟

زمانی که صحبت از تولید محتوا به میان می آید به سئو شدن آن اشاره هایی می شود و در ذهن برخی از افراد این سوال ایجاد می شود که تولید محتوای سئو شده چیست؟

در دنیای امروز که علم و تکنولوژی در حال پیشرفت است به جرات می توان گفت که تولید محتوا جایگاه ویژه ای برای بسیاری از افراد شغل محسوب شده است و آن ها به عنوان شغل اول و یا حتی شغل دوم، کسب درآمد دارند که تمام درآمد آن ها بسته به کیفیت محتوایی است که تولید می کنند و خود تعیین کننده ی درآمدشان هستند.

آشپزی که عکس غذاهای خود را به همراه دستور پخت به اشتراک می گذارد، خواننده ای که از آهنگ های جذاب خود در فضاهای مختلفی در حال تبلیغ کردن است، مراکزی که به مستضعفین کمک می کنند و افراد خیر را تشویق به این کار می کنند همه در سابقه در حال تولید محتوا هستند اما محتوایی موفق است که بتوانند افراد را به سمت خود جذب کند و مخاطب های خود را تحت تاثیر قرار دهد؛ همچنین برای ثابت نگه داشتن آن ها و جذب مخاطب های بیشتر به فوت و فن های دیگری بپردازد.

حال که متوجه شدیم ساخت محتوا چیست می توانیم آن را بدین صورت تعریف کنیم که تولید محتوا از 5 بخش اصلی یعنی موارد زیر تشکیل شده است:

 • اطلاعات
 • هدف
 • مخاطب
 • فرم
 • کانال

در ابتدا یک سری اطلاعات را بر اساس یک هدف خاص برای مخاطب خاص خود ایجاد کرده و آن را در کانال خود توسط یک فرم خاص قرار داده می شود، زیرا اگر درک درستی از تولید محتوا نداشته باشیم نمی توانیم مطلب مفیدی را تولید کنیم و در نهایت مخاطبی در این میان وجود ندارد.

عمل کردن تولید محتوا سئو

زمانی محتوای شما عملی خواهد شد که بتوانید به راحتی صحبت کنید زیرا تولید محتوا سئو همانند صحبت کردن است، باید بتوانید مطالب خودتان را به صورت بسیار راحت و خودمانی بیان کنید و از کلمات رباتیک و پیچیده ای استفاده و مطلب را گنگ و نامفهوم نکنید زیرا مخاطب شما را خسته می کند و از ادامه ی راه منصرف خواهد شد.

محتوای شما باید پر از سوپرایز باشد، مخاطب شما باید از خواندن و دیدن محتوای احساس خرسندی داشته باشد و احساس کند که با یک محتوای معتبر و تخصصی روبرو است، بد نیست در ایجاد محتوای خود ملموس باشید زیرا در نتیجه ی مثبت آن موثر می باشد و برای افراد مختلف قابل درک است.

تمامی نکاتی که تا به اینجای کار برای شما بیان کردیم تنها بخشی از نکات اصلی تولید محتوا سئو می باشد، شایان ذکر است که یک محتوای مورد تایید شده توسط مخاطب پیامدهای مثبتی اعم از موارد زیرا به دنبال دارد:

 • افزایش فروش سایت
 • تبدیل کردن مشتری معمولی به مشتری وفادار
 • بهبود رتبه سایت و سئو در گوگل
 • و …

قدرتمند شدن در تولید محتوا سئو

در تصور اولیه ی برخی این موضوع شکل می گیرد که هر محتوای آن ها پیچیده تر باشد از محبوبیت بیشتری برخوردار است در صورتی که اصل تولید محتوا کاملا برعکس این موضوع صدق می کند و محتوای شما باید به زبان بسیار ساده و روانی تولید شود تا مخاطب را به درستی راهنمایی کنید، به جرات می توان گفت اگر در ابتدای کار نتوانید بر ترس خود در ایجاد محتوا غلبه کنید به هیچ عنوان نمی توانید یک محتوای فوق العاده عالی را تولید کنید.

اگر قصد دارید که در این حیطه ی کاری موفق شوید و به یک فرد موفق تبدیل شوید باید از مواردی همچون ترس، طمع، خشم، خودستایی و غیره دوری کنید زیرا همه ی آن ها مانع از یک تولید محتوای سئو شده ی پر قدرت می شوند، باید توانایی آن را داشته باشید که در مطالب خود از بیان کلمات منفی خودداری کنید و به حذف جملات منفی بپردازید تا مخاطبین محتوای شما پیام های مثبتی را از مطلب دریافت کنند.

اشکالی ندارد اگر بتوانید ترفندهایی را از گوشه و کناری بدزدید و در کار خود استفاده کنید، اگر بتوانید از ایده های جدیدی بهره بگیرید و در کار خود از آن ها استفاده کنید به هیچ عنوان دیگر نیازی به کپی پیست نخواهید داشت.

نکته ی پایانی این است که شما بتوانید یک شخص منحصر به فرد و خاصی در ساخت محتوای سئو شده شوید، در صورتی که نیاز به راهنمایی های بیشتری در این زمینه دارید می توانید از مقاله های دیگر کمک بگیرید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

برگرفته شده از مقالات سایت contentmarketinginstitute.com

امتیاز کل
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

محمد رضایی

به دلیل علاقه ی زیاد به دیجیتال مارکتینگ تصمیم به راه اندازی وب سایتی در این مورد گرفتم، برای کسب دانش بیشتر در دوره های حرفه ای تولید محتوا، دیجیتال مارکتینگ، سئو، کپی رایتینگ، وبمستری، فوتوشاپ حرفه ای، برنامه نویسی و نویسندگی حرفع ای شرکت کردم. 7 سال هست که در این زمینه فعالیت دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن