زمان تولید محتوا 1000 کلمه ای
author avatar
reihane tavanaie
بروزرسانی در تاریخ 2021/11/06

همه ما به خوبی می‌دانیم که تولید محتوا مهم ترین عامل برای قرار گرفتن در رتبه های برتر گوگل است. در واقع هیچ سایتی را نمی توانیم پیدا کنیم که بدون تولید محتوا بتواند جایگاه خوبی کسب کند. مسلما هر نوع محتوایی نمی تواند رتبه خوبی در گوگل بگیرد و شما باید قواعد و الگوریتم های گوگل را برای نوشتن محتوای خوب رعایت کنید.

بیشتر افرادی که سایت دارند و در حوزه اینترنت و فضای مجازی به فعالیت مشغول اند، معمولا مشغله های دیگری نیز دارند و نمی توانند تمام وقت و تایم خود را صرف نوشتن محتوا کنند. از طرفی گفتیم تولید محتوا برای گوگل بسیار ضروری است. پس چاره کار چیست؟

در این مقاله قصد داریم زمان لازم برای تولید محتوا 1000 کلمه ای را برای شما حساب کنیم. البته باید به یاد داشته باشید که این عدد تقریبی است و برای یک نویسنده مبتدی تخمین زده شده است. مقاله تولید محتوا بازنویسی چگونه است؟ را هم مطالعه بفرمایید.

چرا 1000 کلمه؟

شاید برای شما جالب باشد که بدانید چرا ما برای تخمین مدت زمان تولید محتوا عدد 1000 را انتخاب کرده ایم؟ انتخاب عدد 1000 از آن جهت است که میانگین تعداد کلماتی که گوگل برای یک محتوا لازم میداند 1000 کلمه است. البته اعدادی مانند 1200، 1500 و حتی 2000 کلمه نیز در تولید محتوا دیده میشود.

اگر ما زمان تقریبی لازم برای تولید محتوا 1000 کلمه ای را برای شما مشخص کنیم شما می توانید برای محتوا هایی با تعداد کلمات بالا تر زمان لازم را بدست آورید.

زمان لازم برای تولید محتوا 1000 کلمه ای چقدر است؟

این سوالی است که بیشتر کسانی که قصد دارند برای سایت خود محتوا بنویسند از محتوا نویسان حرفه ای میکنند. تخمین مدت زمان نوشتن یک مقاله 1000 کلمه ای نسبت به موضوعات مختلف متفاوت است و به عوامل زیادی بستگی دارد. حال در ادامه فاکتور هایی را که در مدت زمان نوشتن یک محتوا 1000 کلمه ای تاثیر دارد را برای شما بیان میکنیم.

زمان نوشتن 1000 کلمه,مقاله 1000 کلمه ای,زمان نوشتن 1000 کلمه,
موضوع تولید محتوا

موضوع محتوا

موضوع محتوا یکی از مهم ترین فاکتور های تاثیر گذار در مدت زمان نوشتن یک محتوا 1000 کلمه ای است. معمولا موضوعات ساده که شما به عنوان نویسنده اطلاعاتی از قبل در مورد آن ها دارید زمان کمتری از شما میبرد تانوشتن در مورد موضوعاتی که اطلاعاتی از آن ها ندارید. برای موضوعاتی که از قبل در مورد آن ها اطلاعات ندارید در ابتدا لازم استکه زمانی را صرف مطالعه و جمع آوری اطلاعات کنید و سپس به نوشتن مشغول شوید.

پس موضوع محتوا می تواند در سرعت نوشتن مقاله 1000 کلمه ای شما تاثیر گذار باشد.

سازماندهی محتوا

سازماندهی محتوا به این معنی است که شما باید از پراکنده گویی دوری کنید زیرا باعث میشود ذهن شما آششفته شود. هنگامی که در مورد یک موضوع خوب تحقیق کردید و اطلاعات لازم را جمع آوری کردید سعی کنید آن ها را در ذهن یا بر روی یک برگه کاغذ بنویسید تا در زمان نوشتن مقاله بدانید که باید از کجا شروع کنید و موضوع را به کدام سمت ببرید و در نهایت در کدام نقطه به پایان برسانید.

پراکنده گویی باعث میشود ذهن شما آشفته شود و موضوعاتی که قصد نوشتن آن ها را داشته اید را فراموش کنید. سازماندهی محتوا به عبارتی می واند یکی از زیر شاخه های توانا هایی نویسندی باشد.

زمان مناسب ویرایش

بسیاری از محتوا نویسان را دیده ایم که در هنگام نوشتن مقاله و تولید محتوا زمان زیادی را صرف ویرایش میکنند. باید بدانید که ویرایش یکی از مهم ترین مراحل تولید محتوا است. زیرا در هنگام تایپ ممکن است اشکالات نوشتاری و یا دستور زبانی رخ دهد. پس نباید اینگونه تصور شود که متن نوشته شده نیاز به ویرایش ندارد.

پیشنهاد ما به شما این است که در هنگام نوشتن و تولید محتوا متن را ویرایش نکنید زیرا اگر این کار را انجام دهید رشته افکار شما پاره میشود و ممکن است برخی موضوعاتی را که قصد دارید به آن ها اشاره کنید و در مورد آن ها بنویسید را فراموش کنید. شما می توانید در ابتدا محتوای خود را تولید کنید و پس اتمام آن را دوباره مطالعه کنید و زمان کوتاهی را صرف ویرایش آن کنید.

مقاله 1000 کلمه ای,زمان نوشتن 1000 کلمه,مقاله 1000 کلمه ای,
تجربه تولید محتوا

سابقه شما به عنوان نویسنده

مسلما سرعت نوشتن یک نویسنده حرفه ای بسیار بیشتر و سریعتر از یک فرد تازه کار و مبتدی است. این موضوع ربطی به سرعت تایپ ندارد زیرا در نوشتن محتوا 1000 کلمه ای علاوه بر سرعت تایپ قدرت نویسندگی هم مهم است.

کسی که در زمینه نویسندگی و تولید محتوا با تجربه و با سابقه است معمولا میدانید محتوا را از کجا شروع کند و چگونه کلمه کلیدی مورد نظر خود را در مقاله بگنجاند که هم از نظر گوگل شک بر انگیز نباشد و هم خواننده را راضی نگه دارد.

پس اگر شخصی مبتدی در زمینه تولید محتوا هستید سعی کنید قدرت نویسندگی خود را تقویت کنید. هر چقدر بیشتر بتوانید این توانایی را تقویت کنید در زمان کمتری می توانید مقاله بهتری بنویسید. زمان لازم برای تولید محتوا 1000 کلمه ای بستگی به تجربه و سابقه شما دارد.

نوشتن 1000 کلمه چقدر زمان میبرد؟

همانطور که گفته شد سرعت نوشتن 1000 کلمه به عوامل زیادی بستگی دارد که در بالا به آن ها اشاره شد. با توجه به موارد بالا برای یک فرد مبتدی حدود 3-4 ساعت زمان لازم است تا یک محتوا 1000کلمه ای یونیک بنویسد. البته باید توجه داشته باشید علاوه بر موارد بالا سرعت تایپ فرد نیز در روند تولید محتوا بسیار تاثیر گذار است.

پس اگر شما فردی هستید که سایت دارید و برای رونق گرفتن سایت خود نیاز به تولید محتوا دارید باید برای نوشتن یک محتوا 1000 کلمه ای حدود 3 الی 4 ساعت زمان نیاز دارید. اگر نمیرسید و زمان لازم برای این کار را ندارید بهتر است انجام این کار را به افراد دیگری که شغل آن ها تولید محتوا است بسپارید و سفارش تولید محتوا خود را به آن ها بسپارید.

گروه تخصصی تولید محتوا منلین یکی از با تجربه ترین و بهترین تیم های تولید محتوا در ایران است که شما می توانید در رابطه با موضوعات مختلف به این گروه سفارش تولید محتوا دهید.

زمان نوشتن 1000 کلمه,مقاله 1000 کلمه ای,زمان نوشتن 1000 کلمه,
تولید محتوا چقدر طول میکشد؟

سوالات متداول کاربران

  • آیا محتوا های زیر 1000 کلمه از گوگل امتیاز خوبی نمیگیرند؟

پاسخ به این سوال بستگی به موضوع مورد بحث و البته نحوه عملکرد رقیبان شما دارد. ممکن است اینگونه تصور شود که سایت های فروشگاهی نیاز ضروری به تولید محتوا با تعداد کلمات بالا ندارند. اما اگر دقت کنید بزرگترین سایت فروشگاهی ایرانی به نام دیجیکالا برای هر محصول خودچیزی در حدود 2000 الی 5000 کلمه محتوا مینویسد. پس اگر هدف شما رسیدن به رتبه های برتر گوگل است از تولید محتوا غافل نشوید.

  • محتوای تولید شده برای اینستاگرام باید حدود چند کلمه باشد؟

معمولا محتوا 200 کلمه ای برای اینستاگرام مناسب و معقول است و نباید سعی کنید بیشتر و یا کمتر از این تعداد کلمه در کپشن پست های اینستاگرام بگنجانید.

  • آیا نوشتن 1000 کلمه در یک ساعت امکان پذیر است؟

با توجه به موارد ذکر شده در این مقاله پاسخ به این سوال به عوامل زیادی بستگی دارد. به عنوان مثال بنده به عنوان فردی که سال های زیادی در این عرصه فعالیت داشته ام مقاله ای 1000 کلمه ای کاملا یونیک را می توانم در عرض 1 ساعت بنویسم. اما شما نباید خود را با فردی حرفه ای مقایسه کنید.

سخن آخر

تولید محتوا نیازمند صرف وقت و ذهن آرام است. علاوه بر این دو مورد نیازمند تواناهایی دیگری نیز میباشد. نباید اینگونه تصور شود که تولید محتوا حرفه ای بسیار راحت است. تولید محتوا نیز مانند سایر حرفه ها دارای نکات ریز و زیادی است که باید آن ها را رعایت کنید.

دیدگاه ها

یک نظر در مورد “ زمان لازم برای تولید محتوا 1000 کلمه ای

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.