تولید محتوا

مهارت محتوا نویسی را در 18 قدم یاد بگیرید

مهارت محتوا نویسی را باید آموخت. هر چیزی بدون محتوا مانند ماشین بدون راننده است. اگر راننده ای وجود نداشته باشد، نمی­توان ماشین را در جهت صحیح هدایت کرد. محتوا نویسی مهارتی با اهمیت، برای تولید کنندگان محتوا می باشد. با پیشرفت تکنولوژی تولید محتواء جذاب از ضروری ترین مسائل برای افراد دارای کسب و کار و حتی ارائه دهندگان خدمات است. در ادامه مهارت های اساسی را که برای محتوا نویس موفق شدن لازم است بدانید ذکر می­کنیم:

1- در مهارت محتوا نویسی باید خواننده خود را بشناسید

ارتباط یک فرآیند دو طرفه است و هر نویسنده ای که بدون شناخت از مخاطب خود و نادیده گرفتن آن چیزی برایش بنویسد یک نویسنده شکست خورده است. اگر نمی دانید که در مورد چه کسی می نویسید یا مخاطبان شما چه کسی هستند، مانند یک تیرانداز بدون هدف هستید. درک نیازهای خوانندگان­تان و اینکه بتوانید مطالب خود را به همان روشی که مورد نظر مخاطبان و خوانندگان شما قرار می­گیرد، تراز کنید یک مهارت شگفت انگیز در نویسندگی با محتوای خوب است.

2- دانستن آنچه شما واقعاً می­خواهید بگویید

برای نویسندگان ضروری است که بدانند دقیقا چه چیزی را می­خواهند بگویند. این موضوع باعث می­شود، نویسنده ­بتواند به نگارش محتوای خوب و جالب بپردازد. وقتی می دانید خوانندگان شما چه کسانی هستند، تصمیم گیری در مورد آنچه می­خواهید بگویید بسیار آسان است. شما باید بدانید که چگونه می­توانید ایده ها را در ذهن خود منتقل کنید و ارتباط بین آنها را توضیح دهید.

3- پیروی از اصول خوانایی

محتوای شما باید با خواننده شما به شکلی صحبت کند که به راحتی قابل درک باشد. این در ابتدا ساده نیست اما برای موفقیت ضروری است. فرمول اصول خوانایی موارد زیر است:

با خوانندگان خود مستقیم صحبت کنید

مانند یک مکالمه دو سویه با خوانندگان خود صحبت کنید. به عنوان مثال، خوانندگان خود را با کلمه “تو” یا کلمه “شما”،، مخاطب قرار دهید. و همچنین از کلمه “ما” یا “من” برای ارائه مطالب خود استفاده کنید. این تضمین می­کند که شما به طور مستقیم با خوانندگان خود صحبت می­کنید. همچنین به خواننده این امکان را می­دهد که به طور مداوم مطالب شما را بخواند.

محتوا خود را ساده و در عین حال بهینه حفظ کنید

شاید بارها شنیده باشید که ساده تر بهتر است. در هر کجا ساده باشید، در محتوای خود از کلمات ادبی سنگین استفاده نکنید و مکالمه­تان را با توضیحات اضافه طولانی و کش دار نکنید. خوانندگان اگر تشخیص دهند که شما در حال کش دار کردن موضوع هستید، به سرعت از محتوای شما به هر محتوای دیگر هدایت می شوند.

تولید محتوا در مشهد مهارت محتوا نویسی

به یک ایده واحد در مهارت های محتوا نویسی بچسبید

این یک هنر مطلق است که با موضوعی که در مورد آن صحبت می­کنید، هماهنگ باشید. شما باید یک ایده را به شکلی تنظیم کنید که تنها و به طور واحد درباره آن صحبت کنید (یعنی بار اضافی به محتوای خود اضافه نکنید یا خواننده را با ایده های دیگر و در هم پیچیده درگیر نکنید).

4- همیشه اصیل باشید

منحصر به فرد بودن، جوهر اصیل بودن است، به ویژه هنگامی که برای محتوا صدق کند. منحصر به فرد بودن یک کیفیت اجباری است، نه فقط به دلیل تقاضای خواننده، بلکه به دلیل ضروری بودن اهداف SEO. ارسال مطالب تکراری در وب احتمال افزایش گوگل در شناسایی آن را افزایش می­دهد.

5- پاسخ به سؤالاتی که ممکن است در ذهن مخاطب ایجاد شود

پرسیدن سؤالات در سراسر مطالب خود و ارائه پاسخ های فوری و مناسب به خوانندگان خود، یک روش عالی برای نگه داشتن خواننده شما با مطالب شما است. هدف نهایی محتوا افزایش دانش کسانی است که آن را می­خوانند.

6-اتصال نقاط

یکی از تاکتیکی ترین مهارت هایی که یک محتوا نویسی خوب باید داشته باشد، دانستن چگونگی اتصال نقاط است یعنی در واقع مباحث و پاراگراف های مرتبط با محتوا از اهمیت حیاتی برخوردار.

7- خلاصه کلمات

توانایی جمع بندی ایده مانند اقیانوس در یک فنجان، هنر نوشتن مطالب است.شما فقط باید یادگیری چگونگی خلاصه کردن مطالب را یاد بگیرید که شامل یک مرور کلی در مورد ایده های اصلی با استفاده از کلمات کلیدی و مضامین است.

8-منابع و ذکر نقل قول ها

خوانندگان فقط تا زمانی که اطلاعات صحیح به آنها ارائه دهید، مطالب شما را باور خواهند کرد. شما باید به اندازه کافی شجاع باشید تا بتوانید محتوای خود را با منابع اصلی آن پیوند دهید و در هر کجا که لازم باشد از آنها یاد کنید.

9-صبور بودن در مهارت های تحقیقاتی و محتوا نویسی

اگر صبر و حوصله و مهارت های عالی تحقیق و تحلیلی دارید، شانس شما برای تبدیل شدن به یکنویسنده محتوای خوببیشتر است. در نوشتن محتوا، عنصر تحقیق بسیار مهم است.

10-مطالب خود را به عنوان خواننده مرور می­کند

پس از تکمیل مطالب خود، باید مطالب خود را بدون تعصب مرور کنید که اشتباهات در محتوا را مشخص می­کند. با انجام این کار، شما به تولید یک محتوای بدون خطا می­پردازید، نه فقط از نظر گرامری، بلکه به سمت ایده هایی ناب نیز هدایت می­شوید.

13-دانستن در مورد بهینه سازی وردپرس و موتور جستجو (SEO)

 انواع مختلفی از تم های وردپرس با عملکردهای خودکار پیش فرض وجود دارد که در آن شما فقط برای تأمین نیازهای خود می­توانید افزونه نصب کنید. با این وجود، اگر قصد دارید نویسنده محتوای ستاره باشید، باید اصول اساسی SEO را بدانید. الگوریتم هایی که تعیین می­کنند نحوه کار موتورهای جستجو دائماً به روز می­شوند و برای کسب مهارت محتوا نویسی بهترین نویسندگان محتوا باید آنها را بشناسند تا بتوانند از آنها با موفقیت استفاده کنند.

15-توانایی های زبانی

اگر می­خواهید یک نویسنده محتوای خوب باشید، باید مهارت های زبان خوبی داشته باشید. این مهارت ها باید شامل موارد زیر باشد:

  • املایی
  • دستور زبان
  • استفاده از کلمات مناسب

اگر مهارت های زبانی شما ضعیف است، حتما به تقویت آنها بپردازید.

17- پایدار بودن

طبیعی است که گاهی اوقات از همه چیز مربوط به نوشتن ناامید شوید. در این مواقع، حتی ممکن است تصمیم به ترک کار وسط یک پروژه بگیرید. اما، کسی که می­خواهد یک نویسنده محتوای حرفه ای باشد، باید بر رنج این حرفه غلبه کند. بنابراین باید مهارت هایی را در اختیار داشته باشید تا با چالش های جدیدی روبرو شوید و با مشکلات غیر منتظره مقابله کنید.

18-انجام به روزرسانی های مکرر محتوا

موتورهای جستجو معمولاً از سایت هایی که به طور مرتب محتوای خود را به روز نمی­کنند، طرفداری نمی­کنند. اگر صاحب یک وب سایت یا وبلاگ هستید، باید مرتباً محتوای خود را به روز کنید. زیرا به روزرسانی مداوم به شما کمک می­کند تا رتبه های موتورهای جستجو بالاتر را حفظ کنید. این اصلی ترین تکنیک مهارت محتوا نویسی است. بنابراین، چند بار باید بروزرسانی کنید؟ این بسته به ماهیت و وب سایت شما کاملاً به اختیار شما است. معمولاً ایجاد تغییرات ماهانه کافی است!

امتیاز کل
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها

محمد رضایی

به دلیل علاقه ی زیاد به دیجیتال مارکتینگ تصمیم به راه اندازی وب سایتی در این مورد گرفتم، برای کسب دانش بیشتر در دوره های حرفه ای تولید محتوا، دیجیتال مارکتینگ، سئو، کپی رایتینگ، وبمستری، فوتوشاپ حرفه ای، برنامه نویسی و نویسندگی حرفع ای شرکت کردم. 7 سال هست که در این زمینه فعالیت دارم.

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن