author avatar
بروزرسانی در تاریخ 2022/02/22

خلاقیت نویسنده چاشنی محتوای تالیفی، مطلب نوشته شده می‌تواند به صورت کپی برداری از نوشته‌های دیگران باشد که در این صورت ارزشی ندارد زیرا زیبایی یک نوشته در به رخ کشیدن مهارت نویسنده آن است که کپی برداری مهارت محسوب نمی‌شود همچنین نوشته می‌تواند تلفیقی از کپی برداری و خلق معانی تازه توسط نویسنده باشد و یا اینکه به صورت کامل توسط نویسنده خلق شده باشد و حتی کوچکترین کپی برداری صورت نگرفته باشد که این محتوا اصطلاحا تالیفی یا یونیک نامیده می‌شود. برای سفارش تولید محتوا منلین را انتخاب کنید.

ویژگی‌های چشم نواز محتوای تالیفی

محتوای تالیفی تنها در ذهن نویسنده نقش بسته و نمونه آن در هیچ کجای جهان یافت نمی‌شود. ایجاد یک محتوای تالیف شده تلاش و خلاقیت و مطالعه مداوم نویسنده را می‌طلبد در واقع نویسنده این نوع محتوا باید بانکی از اطلاعات متفاوت باشد. این محتوا در هر زمان و موقعیتی توسط نویسنده می‌تواند ویرایش شود و بهبود یابد.

این نوع از محتوا سردمدار محتواها می‌باشد و در موتور جستجو همیشه در صدر قرار می‌گیرد زیرا مشابه آن وجود ندارد و برای خوانندگان جذابیت بیشتری دارد. این محتوا لحن به خصوصی دارد که از لحن نویسنده آن سرچشمه می‌گیرد و به نوعی شناسنامه مخاطب به شمار می‌رود و به نوعی معرف نویسنده است.

تالیف محتوا نقطه قوت نوشته

نوشته‌های تالیفی به دلیل خاص بودن بی رقیب هستند و به همین دلیل در میان مخاطبان از ارزش بالایی برخوردار هستند وجود محتوای تالیفی در میان چندین نوشته ساده مانند حضور یک شخص با چشمان آبی در میان جمعیتی انبوه با چشمان سیاه یا قهوه‌ای است که توجه‌ها را به سمت خود جلب می‌کند و در آن جمعیت خاص به نظر می‌رسد.

نویسنده قهار محتوای تالیفی

نویسنده‌ای که این نوع محتوا را تولید کند مولف نامیده می‌شود یک مولف کاربلد سرشار از ایده است و آن‌ها را در قالب جملات روی کاغذ پیاده می‌کند. ویژگی‌های یک مولف خوب و کاربلد :

  • نویسنده باید به اصطلاح کارکشته باشد و توانایی خود را به نمایش بگذارد و نشان دهد که هر کسی توانایی انجام این کار را ندارد.
  • توانایی تولید محتوای تالیفی در هرزمینه‌ای و به هر مقداری را داشته باشد.
  • باید استعداد و توانایی‌های خود را در زمینه هنر نویسندگی به نمایش بگذارد.
  • طرز فکر متفاوتش او را از دیگران متمایز می‌کند.
  • قابلیت خلق معانی تازه را داشته باشد یا برای کسب آن تلاش کند.
  • نویسنده محتوای تالیفی باید با آثار مشابه در زمینه نوشته‌اش آشنایی کامل داشته باشد و اکثر نوشته‌های مربوط در آن زمینه را مطالعه کرده باشد تا از یونیک بودن محتوای خود اطمینان حاصل کند.

چراغ چشمک‌زن نویسنده محتوای تالیفی

نویسنده و مترجم تنها در نوشتن وجه اشتراک دارند مترجم به یک اصل اساسی معتقد است و آن وفاداری و انتقال بی کم و کاست مطالب به مخاطبان است و در واقع دارد کپی برداری می‌کند و تنها زبان نوشته را تغییر می‌دهد تا افراد به زبان‌های مختلف به نوشته مورد نظر دسترسی داشته باشند ولی نویسنده قابلیت اجرای یک محتوای بکر و جدید را دارد که تاکنون مانند آن ایجاد نشده در واقع نویسنده مخترع است.

سئو در محتوای تالیف شده

محتوای تالیفی در واقع می‌تواند محتوایی باشد که ضمن رعایت اصول سئو در آن نمونه مشابه نداشته باشد به دلیل اهمیت سئو در این مطالب نوشته‌های تالیفی در صدر جستجوهای گوگل قرار می‌گیرند زیرا علاوه بر رعایت اصول سئو مورد توجه خاص پسندان نیز قرار می‌گیرند پس سئو بخش جدانشدنی در تولید محتوا محسوب می‌شود و در واقع روح نوشته است و به آن مقبولیت می‌بخشد.

قاتل خاموش محتوا

محتوا می‌تواند سرشار از کپی برداری‌ باشد و هیچ‌گونه ایده و خلاقیتی در آن استفاده نشود اما به محض قرار گرفتن برای استفاده کاربران شاهد قتلی خواهیم بود که خودمان در پشت پرده آن قرار داریم در واقع نوشته کپی برداری شده به این دلیل مخاطبی ندارد که قبلا مخاطبان از آن استفاده کردند و اکنون به دنبال گسترده کردن گنجینه اطلاعات خود می‌باشند و به همین دلیل به سادگی از کنار محتوای کپی عبور می‌کنند و شما می‌مانید و یک محتوای مقتول  و افسوس برای عدم ایجاد یک محتوای تالیف شده.

شنا کردن خلاف جهت آب

برای تولید محتوای تالیفی یا یونیک به جای پرداختن به مطالب مورد نظر مردم در تضاد با آن قدم بردارید و محتوا تولید کنید این خود می‌تواند یک ایده‌ نو جهت تولید محتوای یونیک و غیر کپی باشد زیرا شنا کردن در مسیر و جهت سایر شناگران باعث می‌شود به شما نیز نگاهی را داشته باشند که به سایر شناگران دارند اما همین که خلاف جهت اکثریت حرکت کنید مسیر تازه‌ای خلق کرده‌اید به شرطی که بلد باشید آن را به انتها برسانید و در میان مسیر سرگردان نمانید.

جمع‌بندی نهایی

محتوای یونیک یا تالیفی را می‌توان در کلاس‌های درس نیز مشاهده کرد که هر دبیری نحوه تدریس مخصوص به خود را دارد که خود این موضوع یعنی تفاوت در شیوه تدریس گاهی موجب یادگیری بهتر می‌شود پس محتوای تالیفی به دلیل یگانه بودن به راحتی جذب ذهن خواننده می‌شود.

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.