چگونه نویسنده خوبی شویم
author avatar
بروزرسانی در تاریخ 2022/02/22

اگر برای شما هم جای سوال است که چگونه به یک نویسنده خوب تبدیل شویم؟ باید گفت: نویسندگی تنها کنار هم قرار دادن کلمات نیست، نوشتن باید با عاطفه همراه باشد تا خواننده با هنر نویسنده ارتباط برقرار کند. اینکه چه نوشته‌ای خوب و چه نویسنده‌ای بهتر است بستگی به سلیقه‌ افراد دارد ولی اصولی نیز در نوشتن وجود دارد که رعایت این اصول ضروری و مکمل یک نوشته‌ی خوب است. اگر نیاز به سفارش تولید محتوای متنی دارید ما می توانیم به شما کمک کنیم.

در واقع نویسنده خوب نویسنده ای است که بتواند پیام موجود در متن را خیلی صریح و روشن به مخاطب انتقال دهد به طوری که نوشته جامع باشد وجای ابهامی باقی نگذارد. نویسندگان به داشتن اعتماد به نفس مشهور هستند در واقع نویسندگی هنر بروز اعتماد به نفس نویسنده در کنار نشان دادن توانایی چیدن و آرایش کلمات است. نحوه بیان کلمات تاثیر بسزایی در مورد توجه قرار گرفتن نوشته یک نویسنده دارند مثلا ریختن آرایه‌ها در جملات زیبایی خاصی به متن شما می‌دهد.

ویژگی های یک نویسنده خوب

تراوش ذوق ادبی نویسنده

نویسنده می‌تواند از تراوشات ذهن خلاق خود استفاده کند و اثری زیبا خلق کند تا خواننده با آن عنیقا ارتباط برقرار کند و نوشته چشم را نوازش دهد. برای مثال نویسنده می‌تواند به جای استفاده از جمله‌ی از دیدنت خوشحال شدم این جملات را به کار ببرد: نگاهم به جمالت روشن شد. یا از شوق دیدنت قلبم همچون گنجشک می‌‌تپد.

پله برقی تبدیل شدن به نویسنده خوب

رعایت نکاتی هرچند ساده می‌تواند شما را به نویسنده‌ای قابل تبدیل کند این نکات عبارتند از:

  1. مطالعه خوب و کافی داشته باشید این امر باعث می‌شود نوشته شما بدون نقص باشد.
  2. همه‌ی ما نمی‌توانیم آثار خود را مورد نقد قرار دهیم پس به کسی احتیاج داریم که صادقانه خطاهای ما را به ما گوشزد کند.
  3. ایده گرفتن از آثار دیگران،طبیعت و … می‌تواند در خلق آثار بهتر و زیباتر و بدون نقص تر به ما در نوشتن کمک کند.
  4. تمرین نوشتن حتی شده برای چند دقیقه در روز تمرین نوشتن کنید تا مهارت نویسندگی خود را تقویت کنید.
  5. بازنویسی متن انجام دهید نوشته‌های شما مانند فرزندان شما هستند و شما از ایجاد تغییر در آنها لذت چندانی نمی‌برید اما برای تقویت نویسندگی امر بازنویسی بسیار مهم است.
  6. از منابع دیگر الهام بگیریم و با تکیه بر مستندات نوشته خود را تقویت کنیم.

معرفی کتاب‌هایی برای عروج نویسنده در مهارتش

  1. درباره نوشتن از استیون کینگ
  2. راه هنرمند اثر جولیا کامرون
  3. مانیفست نویسنده اثر جف گوینز
  4. جنگ هنر از استیون پرسفیلد

جمع بندی نهایی

می‌توان گفت نویسنده خوب باید پشتکاری فوق العاده داشته باشد و از تمرین و تکرار در نوشتن خسته نشود به گونه‌ای که تا نوشته‌ای بی نظیر خلق نکند که ذهن آدمی را قلقلک ند‌هد آرام نگیرد. نوشتن می‌تواند آمیختن روح و حس با کلماتی باشد از اعماق وجود نویسنده نشات می‌گیرد. در واقع نوشته بدون آرایه‌ و حس به دل نمی‌نشیند و کسل کننده به نظر می‌رسد و در نتیجه خواننده آن را نیمه کاره رها می‌کند. می‌توان گفت نویسنده‌ها احساساتی ترین افراد جامعه هستند زیرا نوشته‌ای که نویسنده از روح خود در آن ندمیده باشد عاری از هرگونه معنی و مفهوم می‌باشد.

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.