چگونه محتوای مناسب داشته باشیم
author avatar
mohsen faraji
بروزرسانی در تاریخ 2022/02/22

چگونه تولید محتوا کنیم؟

چرا و چگونه تولید محتوا کنیم؟ دلیل اهمیت تولید محتوا در وبسایت ها چیست و چرا همه به نوعی دنبال سفارش تولید محتوا هستند؟ برای پاسخ به این سوال، ابتدا بایستی توضیحاتی در خصوص چیستی تولید محتوا، نحوه انجام آن و نقش تولید محتوا در سایت ارائه دهیم.

لازم به ذکر است که از بزرگترین و معتبر ترین شرکت های فعال در زمینه تولید محتوای سایت، menlin.ir است؛ با مراجعه به سایت، از طریق راه های ارتباطی درج شده، با ما تماس بگیرید.

تولید محتوا چیست؟

ببینید به صورت کلی امروزه تولید محتوا امری می باشد که باعث می شود رتبه ای که شما در گوگل با کلمات کلیدی به خصوصی دارید، بهتر شده و ارتقا پیدا کند. آیا فقط با یک تولید محتوا می توان رتبه سایت را بالا برد؟

به صورت کلی باید گفت خیر مگر اینکه بسیار خوش شانس باشید و با استفاده از یک سری تریک و ترفند ها بتوانید سایت خود را در همان مطلب اول بالا بکشید و احتمال این حرکت بسیار کم بوده است و گوگل در بیشتر مواقع آن ها را شناسایی کرده است.

تولید محتوا,تولید محتوا چیست,چگونه تولید محتوا کنیم,
تولید محتوا چیست

با پیشرفت تکنولوژی، افراد آگاه تر شده و اکثرا به دنبال زدن وبسایتی به جهت پیشبرد اهداف اقتصادی و تجاری خود هستند؛ در صورت تحقیق و بررسی از رفرنس های معتبر مانند سایت الگوریتم گوگل، متوجه خواهید شد که تولید محتوا نقش به سزایی در بهینه شدن سایت مطابق با قوانین سئو و بهبود رتب سایت برای کلمات کلیدی انتخابی صاحب سایت دارد.

حال چگونه تولید محتوا کنیم؟
در ادامه نکاتی که باید در تولید محتوای وبسایت خود رعایت کنید را آورده ایم، مطابق با موارد زیر می توانید به راحتی به ایجاد محتوایی یونیک و مورد تایید گوگل بپردازید.

صفر تا صد تولید محتوا

در ادامه آموزش تولید محتوا به صورت کامل و تمامی نکات مهم در رابطه با آن را قرار داده ایم:

یونیک بودن و کپی نبودن محتوا

برای تولید محتوایی بهینه و مناسب شما باید از تمامی ذهن خود استفاده کنید. شاید برایتان سوال پیش بیاید که آیا کپی کردن از متن هایی که سایت های دیگر نوشته اند، باعث خراب تر شدن کار ما می شود؟

بله، صد در صد! شما می توانید ماهیت کار را از سایت های دیگر بفهمید، یعنی اطلاعات ثابت و کلیدی در مورد یک چیز را از سایت های دیگر به دست آورید و سپس آن را به زبان خودتان بنویسید. گوگل متوجه این کپی کردن خواهد شد و تنها نتیجه ای که برای سایت شما در بر خواهد داشت پوزیشن نگرفتن مطلب، افت رتبه و حتی در صورت تکرار مکرر تولید محتوای کپی، پنالتی شدن سایت است.

بر اساس تجربه ای که خود دارم، روز اولی که وارد این شغل شدم و تولید محتوا کردم، تمامی مطالبم بیشتر شبیه دیگر سایت ها بود و به صورتی که کپی به نظر می آمد، حال ممکن است بپرسید که چگونه تولید محتوا کنیم که کپی نباشد؟

تولید محتوایی که بسیار مناسب و بهینه باشد، رفته رفته با تمرین ها و نوشتن های مداوم بهتر شده و پیشرفت خواهد کرد و توصیه می شود که تا جایی که امکان دارد سعی کنید تولید محتوا از دید و زبان خودتان باشد؛ این یکی از اصلی ترین توصیه های من به شما برای تولید محتوا می باشد، زیرا محتوایی که شما تولید می کنید، اگر کپی نباشد، تا حد بسیار زیادی باعث بهتر شدن رتبه سایت شما می شود.

تعیین هدف برای تولید محتوا

یکی از اصلی ترین کار هایی که باید پیش از تولید محتوا انجام دهید، تعیین هدف است. یک سری از سایت ها می باشند که فقط برای این تولید محتوا می کنند که سایت فعال باشد، برایشان مهم نیست که رتبه سایت چیست و چه قدر مورد دید کاربران قرار گرفته می گیرد. چنانچه تمایل دارید مطلبی که می نویسید خوانده شده و مورد توجه مخاطبینتان قرار گیرد، هدفتان از نوشتن مطلب را تعیین کنید.

تولید محتوا,تولید محتوا چیست,چگونه تولید محتوا کنیم,
هدف از تولید محتوا

به عنوان مثال ممکن است هدف شما از تولید محتوا بهبود رتبه سایت و بهینه سازی سئو آن باشد، که طبیعتا برای رسیدن به این هدف باید مطالبتان پوزیشن بگیرند.

در پاسخ به سوال چگونه تولید محتوا کنیم؟ از دید من اولین کاری که شما باید برای تولید محتوا انجام دهید، همین تعیین هدف برای تولید محتوا می باشد، یعنی اول در نظر بگیرید به چه علت تولید محتوا می کنید، سپس برای نوشتن مطلب اقدام کنید.

رعایت تمام نکات نگارشی در تولید محتوا

اصلی ترین دلیلی که باعث می شود محتوایی بسیار مناسب و کاربردی شود، این است که از تمامی نکات نگارشی که در یک متن می توان به کار برد، استفاده شود. به چه علت باید از موارد نگارشی در تولید محتوا استفاده کرد؟ استفاده از ابزار های نگارشی مانند ویرگول، نقطه، پرانتز و … باعث می شود که سطح حرفه ای بودن محتوای شما بسیار بالا برود.

تولید محتوا,تولید محتوا چیست,چگونه تولید محتوا کنیم,
استفاده از نکات نگارشی در تولید محتوا

از طرفی دیگر گوگل زمانی که محتوای مطلب شما را می بیند با خود می گوید که این مطلب یک مطلب کاملا درست و جامع می باشد، بنابراین به این نوع مطلب یک سری امتیاز ها داده می شود.

استفاده از انواع رسانه در تولید محتوا

چگونه تولید محتوا کنیم که رتبه بگیرد؟ تا جایی که می توانید از تمامی رسانه ها و مدیاها در مطلب خود استفاده کنید به این صورت که از تمامی قالب های صوتی، تصویری، متنی و ویدئویی استفاده کنید.

یکی از دلایلی که باعث می شود محتوای شما مورد بازدید قرار گیرد و مشتریان خوششان بی آید این است که از تمامی رسانه هایی که در بالا گفته شد استفاده کنید، از جمله اصلی ترین عواملی که باعث می شود یک تولید محتوای درست و مناسب داشته باشید، استفاده از حداقل 3 رسانه یعنی متن، صدا و تصویر می باشد.

طول محتوا

مهم است که طول محتوایی که تولید می کنید، حداقل 1000 ورد باشد؛ نکته: با توجه به رقیبانتان تعداد این ورد را می توانید تعیین کنید. اگر آن ها بیش از 1000 ورد برای تایتل به خصوصی نوشته اند، شما هم بهتر است بیشتر از این مقدار کلمه بنویسید. اگر رقیب خاصی در تولید محتوا ندارید، تا 800 یا 900 کلمه هم بنویسید مورد قبول گوگل خواهد بود. مهم است که این تعداد کلمه الکی پر نشده باشد و تمامی محتوا مفید و کاربردی باشد.

استفاده از بولت و نامریک در متن

از قابلیت هایی که در اختیارتان قرار گرفته استفاده کنید. سعی کنید در متن مراحل را معرفی کنید و این مراحل را با بولت و یا نامریک از متون معمولی جدا کنید. هرچه بیشتر از این امکانات استفاده کنید متنتان در نظر گوگل ارزش بیشتری خواهد داشت.

استفاده از هدینگ مناسب

شما باید از هدینگ مناسب برای تیترهای داخلی متنتان استفاده کنید. بدین صورت که برترین و مهمترین تیتر همیشه اوایل متن و باقی تیترها با هدینگ های زیرمجموعه بایستی قرار بگیرند.

سفارش تولید محتوا

موارد بالا را رعایت کنید و با تولید محتوایی بهینه به بهبود رتبه سایت خود کمک کنید. زمان کافی برای تولید محتوا ندارید؟ نگران نباشید، افرادی هستند که این کار را برای شما انجام می دهند. سایت هایی مانند منلین، متشکل از تیمی هستند که به تولید محتوا می پردازند، با سفارش تولید محتوا از این تیم، هم در زمانتان صرفه جویی کنید و هم مسئولیت پذیرفتن موارد بالا را به آن ها بسپارید.

نکته مهم در تولید محتوا رعایت قوانین سئو است؛ ابتدا اطلاعات خود در رابطه با سئو را افزایش داده و سپس به نوشتن مطلب بپردازید.

تولید محتوا,تولید محتوا چیست,چگونه تولید محتوا کنیم,
محتوای مناسب

توجه کنید چنانچه محتوایی کامل و سرشار از مدیا بنویسید اما سئو نشده باشد، مطلبتان پوزیشن نخواهد گرفت.

نتیجه گیری

در آخر به این جمع بندی می رسیم که امروزه افراد به دنبال پاسخ این سوال هستند که چگونه تولید محتوا کنیم؟ کافی است که تمامی نکاتی که گفتیم را در نظر بگیرید، سپس به تولید محتوا بپردازید.

سوالات متداول چگونه تولید محتوا کنیم
  • آیا می توان برای تولید محتوا مناسب به منلین مراجعه کرد؟
    بله به صورت کلی اگر شما درخواست یک تولید محتوا مناسب را دارید کافی است به سایت منلین مراجعه کنید.
  • آیا برای حرفه ای شدن در تولید محتوا می توان از فیلم های آموزشی استفاده کرد؟
    بله، هر زمان که شما نیاز داشتید به حرفه ای شدن در تولید محتوا، می توانید از فیلم های آموزشی استفاده کنید.
  • برای تولید محتوا بهتر است که از چند رسانه استفاده کنیم؟
    اگر به دنبال این هستید که یک تولید محتوا حرفه ای و پرکاربرد استفاده کنید توصیه می شود که از 4 رسانه یعنی تصویر، متن، صوت و فیلم استفاده کنید. اما اگر به دنبال یک تولید محتوای عادی و استاندارد می باشید می توانید از 3 قالب یعنی تصویر، متن و صوت استفاده کنید.

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.