تولید محتوا
author avatar
reihane tavanaie
بروزرسانی در تاریخ 2021/11/06

حتما در دیگر مقالات ما خوانده اید که تولید محتوا به روش های مختلفی انجام میشد اما برای روشن‌تر شدن بحث لازم میدانیم یکبار دیگر انواع تولید محتوا را برای شما به اختصار توضیح دهیم.

تولید محتوا بطور کلی 3 نوع دارد. محتوا کپی شده، محتوا بازنویسی شده و محتوا یونیک. همانطور که میدانید محتوا کپی شده کاملا بی ارزش است و نه تنها به سایت ما کمک نمیکند بلکه آسیب جدی هم میرساند. محتوا یونیک نیز بهترین نو محتوا است و از ازرش زیادی برخوردار است.

اما محتوا بازنویسی شده موضوعی است که در ایم مقاله قصد داریم بهتر و بیشتر به آن بپردازیم وقصد داریم بیان کنیم تولید محتوا بازنویسی چگونه است؟ شاید این تفکر در ذهن شما صورت بگیرد که وقتی می توان محتوا یونیک تولید کرد چرا باید تولید محتوا بازنویسی را یاد بگیریم؟

پاسخ این پرسش بسیار ساده است. زیرا برخی موضوعات مانند موضوعات پزشکی، حقوقی و… اصول و قواعدی دارند که نمی‌توان آن‌ها را تغییر داد. پس در اینجا تولید محتوا باز نویسی به کمک ما می‌آید. به همین دلیل لازم است که اصول آن را فرا بگیریم تا بتوانیم برای موضوعات مختلف و گوناگون تولید محتوا انجام دهیم. مقاله زمان لازم برای تولید محتوا 1000 کلمه ای را هم مطالعه بفرمایید.

تولید محتوا بازنویسی چگونه است؟

معمولا مرسوم است که کسانی که تولید محتوا انجام میدهند درتولید محتوا بازنویسی فقط فعل جملات را تغییر میدهند بدون اینکه حتی یکبار جمله را از اول بخوانند. این یکی از بزرگترین اشتباهات است. زیرا ممکن است معنی و مفهوم جمله بطور کلی بهم بریزد و هم خواننده و کاربر از خواندن آن متن احساس رضایت نداشته باشد و هم گوگل به آن مطلب امتیاز خوبی ندهد.

پس با ما همراه باشید تا اصول دقیق محتوا باز نویسی شده را آموزش ببینید تا بتوانید از این روش در تولید محتوا استفاده کنید.

اصول تولید محتوا بازنویسی

تکنیک تولید محتوا بازنویسی,تولید محتوا بازنویسی,روش تولید محتوا بازنویسی,
استفاده از روش تغییر کلمه

استفاده از تغییر شکل دادن کلمات

استفاد کردن از تغییر شکل کلمات به شما کمک میکند که همان مفهوم را در قالب یک جمله جدید بیان کنید. البته در این روش شما باید معنی جمله را به خوبی درک کرده باشید تا بتوانید جمله ای درست با همان مفهوم جمله اصلی بنویسید. نمیشود بدون درک مفهوم جمله اقدام به تغییر شکل دادن کلمات کنید.

متن اصلیمتن بازنویسی درست  متن بازنویسی غلط
شرکت با مسئولیت محدود با هدف تجارت وسودسازی تشکیل می‌شود.هدف شرکت با مسئولیت محدود تجارت و سودسازی است.شرکت با مسئولیت محدود با هدف تجارت و سودسازی تشکیل است.

استفاده از نکات دستور زبانی

شما می توانید نوع و زمان فعل را تغییر دهید و جمله جدید بسازید. البته باید توجه داشته باشید که با تغییر دادن نوع فعل و زمان آن معنی و مفهوم اصلی جمله تغیری نکند. در غیر این صورت مجاز به انجام این تغییر نیستید. استفاده از نکات دستور زبانی نیازمند داشتن تجربه و دانش در این زمینه است.

      متن اصلیمتن بازنویسی درستمتن بازنویسی شده غلط
علی‌رغم وعده های وزیر بهداشت واکسن کرونا ساخته شده موثر نبود.علی‌رغم وعده های وزیر بهداشت،موثر نبودن واکسن کرونای ساخته شده مشخص شد.علی‌رغم وعده های وزیر بهداشت واکسن کرونا ساخته شد.

استفاده از واژه های مترادف در تولید محتوا بازنویسی شده

واژه های مترادف می‌تواند کمک بسزایی در تولید محتوا بازنویسی به شما بکند. شما می توانید از کلمات مترادف استفاده کنید و جمله های درست و جدیدی با همان معنا تولید کنید. توجه داشته باشید که در این روش درک درست جمله بسیار کاربرد دارد. زیرا اگر شما درک درستی از جمله نداشته باشید نمی توانید مترادف های کلمات را پیدا کنید و از آن‌ها استفاده کنید.

      متن اصلیمتن بازنویسی درستمتن بازنویسی شده غلط
برای سرویس بهداشتی شما می توانید از سرامیک مرغوب و لاکچری استفاده کنید.برای سرویس بهداشتی شما می‌توانید از سرامیک با کیفیت و لوکس استفاده کنید.براس سرویس بهداشتی شما می توانید از سرامیک بزرگ و محکم استفاده کنید.
تکنیک تولید محتوا بازنویسی,تولید محتوا بازنویسی,روش تولید محتوا بازنویسی,
استفاده ا کلمات مترادف

تغییر دادن نحوه نوشتن اعداد

شما می توانید نحوه نوشتن اعداد را تغییر دهید به این صورت که اگر اعداد موجود در متن اصلی به حروف است برای متن بازنویسی از رقم استفاده کنید و یا برعکس. در این روش باید سعی کنید اعداد و حروف را درست و بدون کم و کاست تغییر دهید. در غیر این صورت شما اعداد را تحریف کرده اید.

      متن اصلیمتن بازنویسی درستمتن بازنویسی شده غلط
زلزله 2شب پیش ساری چهارصد کشته بر جای گذاشت.زلزله دو شب پیش ساری 400 کشته بر جای گذاشت.زلزله 2 شب پیش ساری 4000 کشته بر جای گذاشت.

تغییر ترتیب کلمات

این روش یکی از ساده ترین روش های تولید محتوا بازنویسی شده است. شما در این روش میتوانید به راحتی جمله ای جدید خلق کنید. استفاده از این روش به شما کمک می‌کند جمله هایی که نمی توانید توسط روش های بالا بازنویسی کنید، به راحتی بازنویسی کنید. به این روش اصطلاحا روش فعل معلوم و مجهول نیز گفته می‌شود.

      متن اصلیمتن بازنویسی درستمتن بازنویسی شده غلط
نیوتن قانون جاذبه را کشف کرد.قانون جاذبه توسط نیوتن کشف شد.قانون جاذبه را کشف کردند.

سوالات متداول تولید محتوا بازنویسی شده

  • برای تولید محتوا بازنویسی شده باید فقط فعل جملات را تغییر دهیم؟

تغییر دادن فعل جمله یکی از روش های تولید محتوا بازنویسی است. شما باید بتوانید در درجه اول مفهوم جمله را به خوبی درک کنید تا بتوانید با تغییر فعل بصورت درست جمله را باز نویسی کنید.

  • آیا هزینه تولید محتوا بازنویسی با تولید محتوا یونیک متفاوت است؟

همانطور که دیدید تولید محتوا بازنویسی شده نیز مانند تولید محتوا یونیک بسیار زمان بر است. پس مسلما نباید هزینه آن پایین تر از توید محتوا یونیک باشد. پیشنهاد ما این است برای سفارش تولید محتوا و کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در تیم منلین تماس برقرار کنید.

  • آیا تولید محتوا بازنویسی شده امتیاز مناسبی از گوگل میگیرد؟

اگر شما اصول نام برده شده در این مقاله را در نوشتن محتوا بازنویسی شده رعایت کنید امتیاز مناسبی از گوگل دریافت میکنید. و لینک مقاله شما در صفحات اولیه گوگل قرار میگیرد.

تکنیک تولید محتوا بازنویسی,تولید محتوا بازنویسی,روش تولید محتوا بازنویسی,
تغییر ترتیب کلمات در بازنویسی

سخن آخر

محتوا نویس موفق کسی است که در تولید محتوا از هر نوعی که باشد بتواند از خلاقیت خود استفاده کند. در روش تولید محتوا بازنویسی شده شما می توانید از تمامی روش های بالا بطور همزمان و حتی در یک جمله نیز استفاده کنید. به این صورت شما یک محتوا بازنویسی شده بسیار جذاب خواهید داشت که در عین رساندن مفهوم یونیک است و از گوگل امتیاز خوبی میگیرد.

تیم تولید محتوا منلین با داشتن محتوا نویسان حرفه ای می تواند محتوا های یونیک و بازنویسی شده برای شما آماده کند. برای سفارش تولید محتوا خود همین حالا می‌توانید با ما تماس بگیرید. مشاورین حرفه ای ما در تلاش هستند تا شما را به بهترین نحو راهنمایی کنند.

دیدگاه ها

یک نظر در مورد “ تولید محتوا بازنویسی چگونه است؟

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.