سئو کردن محتوا
author avatar
Mobina afrasyabi
بروزرسانی در تاریخ 2021/09/07

یکی از موثرترین راه‌ها برای تبلیغات و معرفی کردن برند یا کسب و کار، تولید محتوا می‌باشد. تولید محتوایی که سئو نشده باشد دارای ارزش نمی‌باشد و احتمال بالا آمدن وب سایت شما در نتایج جستجو گوگل را بسیار کاهش می‌دهد. به طور کلی سئو کردن محتوا به معنی تولید و بهینه سازی محتوا می‌باشد که باعث بالا آمدن رتبه در موتوهای جستجوگر سئو می‌شود و انجام این کار باعث می‌شود تا وب سایت شما از ترافیک بالا برخوردار شود. در این مقاله قصد داریم تا نحوه سئو کردن محتوا را به شما آموزش بدهیم تا بتوانید در نتایج جستجو گوگل از رتبه بالایی برخوردار شوید.

نحوه سئو کردن محتوا

برای اینکه بتوانیم یک محتوای سئو شده داشته باشیم باید به نکاتی توجه داشته باشیم. رعایت کردن این نکات باعث می‌شود تا متورهای جستجوگر گوگل سایت شما را بررسی کنند و متوجه مفید بودن محتوای شما بشوند.

هنگامی که متورهای جستجوگر گوگل مطلب سئو شده شما را بررسی و تایید کردن، این امر باعث می‌شود تا وب سایت شما در رتبه‌های بالای نتایج جستجوی گوگل قرار بگیرد که این اتفاق برای هر برند و یا کسب و کاری بسیار ارزشمند و دارای اهمیت می‌باشد.

در ادامه نحوه سئو کردن محتوا و نکاتی را که برای داشتن یک محتوای سئو شده باید رعایت نمایید را به طور کامل برایتان شرح داده‌ایم.

سئو تولید محتوا,سئو متن محتوا,نحوه سئو محتوا,
سئو کردن محتوا

 

انتخاب کلمه کلیدی مناسب

برای اینکه بتوانید از طریق سرچ کردن، ترافیک سایتتان را بالا ببرید بهتر است از یک کلمه کلیدی خوب و مناسب استفاده نمایید. قبل از اینکه شروع به نوشتن محتوا کنید، باید دنبال کلماتی بگردید که دارای سرچ بالایی هستند. در انتخاب کلمه کلیدی باید توجه بسیار زیادی داشته باشید و کلماتی را انتخاب کنید که مخاطبان و کاربران به دنبال اطلاعاتی در مورد آن باشند.

برای نوشتن محتوا و سئو کردن محتوا بهتر است، لیستی از کلمات کلیدی را تهیه نمایید تا بتوانید به راحتی دنبال یم عنوان جذاب بگردید. باید توجه داشته باشید که همه‌ی کلمات کلیدی یکجا پیدا نمی‌شوند و بعی از ان‌ها به مرور زمان پیدا خواهند شد.

استفاده کردن از کلمات کلید هم معنی و مترادف نیز برای اینکه بتوانید منظور خود را به گوگل بفهمانید و هدف محتوای خود را مشخص کنید بسیار موثر می‌باشد.

باید به این نکته توجه داشته باشید که استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی و پر کردن آن در بهنه سازی محتوای شما نه تنها تاثیر خوبی ندارد، بلکه می‌تواند تاثیر بسیار منفی در تولید محتوا شما ایجاد کند. در این مواقع بهتر است کلمات کلیدی خود را با تغییراتی مخلوط کند تا چگالی و حجم کلمات کلیدی شما بیش از حد مجاز نباشد.

استفاده از توضیحات متا

توضیحات متا برای اینکه مخاطب بفهمد در صفحه شما چه چیزهایی وجود دارد و بر روی سایت شما کلیک کند بسیار موثر می‌باشد.برای اینکه بتوانید مخاطبین و کاربران را به صفحه خود جذب کنید بهتر است بدانید نوشتن یک متای عالی و دست نیافتنی می‌تواند به شما کمک زیادی بکند، برای نوشتن توضیحات متا از کلمه کلیدی خود استفاده کنید و روی آن تمرکز کنید.

سئو کردن متن محتوا

هنگام تمام شدن تولید محتوا، رها کردن آن یک کار بسیار نادرست می‌باشد. برای اینکه یک محتوای خوب و بهینه سازی شده داشته باشید باید به نکات زیر در خصوص نحوه سئو کردن محتوا توجه نمایید:

 • جلمه بندی درست محتوا
 • خوانا بودن محتوا
 • ناداشتن مشکلات نگارشی و املایی
 • پاراگراف بندی درست جملات
 • توزیع یکسان کلمات کلیدی در متن
 • قرار دادن کلمه کلیدی در پاراگراف اول محتوا
 • استفاده نکردن از جملات طولانی در متن
 • استفاده از زیرعنوان‌های مرتبط و مناسب
 • نوشتن محتوای مرتبط و باکیفیت (نوشتن محتوای یونیک)
 • Bold کردن کلمه مرتبط با عنوان محتوا
 • استفاده از Bullet در متن محتوا
 • قرار دادن لینک در داخل محتوا
 • نوشتن توضیح متای صحیح و مناسب
 • قرار دادن برچسب و دسته بندی مناسب محتوا
سئو تولید محتوا,سئو متن محتوا,نحوه سئو محتوا,
نحوه سئو کردن متن محتوا

رعایت کردن نکات سئو که در بالا شرح داده شده است بسیار ضروری و دارای اهمیت می‌باشد و یکی از تاثیر گذارترین نکات برای بالا رفتن نتایج جستجوی گوگل وب سایت شما، همین موارد می‌باشد.

پیدا کردن عنوان جذاب برای سئو کردن محتوا

برای اینکه بتوانید یک محتوای خوب و ارزشمند داشته باشید، جدا از سئو کردن محتوای خود باید از یک عنوان خوب و دارای سرچ استفاده کنید. یک عنوان جذاب برای اینکه بتوانید یک محتوای خوب و ارزشمند تولید کنید بسیار موثر می‌باشد و برای انجام این کا بهتر است به نکاتی همچون کوتاه نبود یا طولانی نبودن عنوان، وجود کلمات کلیدی در عنوان، جذاب یودن عنوان، تنظیم عنوان برای معرف بودن محتوا و … توجه نمایید.

برای نوشتن یک محتوای خوب باید از خلاقیت در ایجاد محتوا استفاده کنید و کلمات کلیدی را در عنوان متن ایفا کنید. استفاده از جملاتی که بتواند کاربر را ترغیب به خواندن مطلب بکند نیز بسیار در این کار تاثیر گذار می‌باشد.

توجه کردن به url در محتوا

ربات‌ها و متورهای جستجوگر گوگل به url وب سایت شما توجه زیادی دارند. url صفحه شما شامل کلمات کلیدی اصلی شما می‌باشد و باید برای نوشتن url و سئو کردن محتوا به نکاتی همچون مرتبط بودن url با عنوان، دارا بودن کلمات کلیدی و کوتاه بودن url توجه نمایید. اگر می‌خواهید  url صفحه شما انگلیسی باشد، می‌توانید بخش اصلی آن را ترجمه کنید و در url قرار دهید.

سئو تولید محتوا,سئو متن محتوا,نحوه سئو محتوا,
اهمیت url در محتوا

وجود تصویر و ویدئو در محتوا

برای بالا رفتن رتبه وب سایتتان نسبت به رقبای خود در نتیجه جستجو گوگل جدا از سئو کردن محتوا خود، گذاشتن تصویر و ویدئو می‌تواند تاثیر چشمگیری داشته باشد. برای انتقال دقیق تر مفاهیم محتوای خود به کاربران، استفاده از تصاویر و ویدئوها مرتبط با محتوای می‌تواند کمک بسیاری به سایت شما و مخاطبین بکند. برای استفاده قرار دادن تصویر در محتوای خود باید از متن جایگزین و یا همان alt استفاده نمایید.

به دلیل اینکه گوگل نمی‌تواند تصاویر را بخواند، بهتر است در alt تصویر از کلمه کلیدی خود استفاده کنید تا گوگل متوجه بشود تا تصویر شما با متنتان تناسب دارد.

اهمیت ساختار وب سایت

ساختار وب سایت نیز یکی از موارد مهم در سئو کردن سایت شما می‌باشد، ساختار وب سایت شما از نظر خزیدن موتورهای جستجوگر گوگل و نمایه سازی، دارای اهمیت زیادی می‌باشد. اگر وب سایت شما تازه راه اندازی شده است یا قصد این را دارید تا یک وب سایت با نتایج جستجوی بالا ایجاد کنید، بهتر است به ساختار وب سایت خود توجه نمایید و یک نقشه خوب برای سایتا خود فراهم نمایید.

با استفاده از وردپرس می‌توانید متورهای جستجوگر گوکل را از صفحات مهم وب سایتتان مطلع سازید و صفحات خود را فهرت بندی کنید.

بهینه سازی وردپرس مسیری را برای ربات‌ها و خزندهای گوگل فراهم می‌سازد تا به راحتی وب سایت شما را ایندکس کنند و در آن بخزند،  این کار دارای مزایای زیادی می‌باشد و کمک می‌کند تا شما بتوانید مسیر خزنده‌های گوگل را مشخص نمایید و از صفحاتی که لازم نیست ربات‌های گوگل از آن عبور کنند مانند صفحه مدیر جلوگیری نمایید.

استفاده درست از زیر عنوان ها

یکی از مهم ترین نکات برای سئو کردن متن، استفاده درست و مناسب از زیر عنوان ها می‌باشد. از تگ‌های (H1و H2و H3) برای تفکیک کردن محتوا استفاده می‌نمایند. استفاده از زیر عنوان باعث می‌شود تا مخاطبان بتوانند متن را راحت تر بخوانند. زیر عنوان ها از یک دست شدن متن جلوگیری می‌کنند و در متن‌های طولانی بیشتر از زیرعنوان‌ها استفاده می‌شود.

سئو تولید محتوا,سئو متن محتوا,نحوه سئو محتوا,
استفاده کردن از زیر عنوان در محتوا
نتیجه گیری نحوه سئو کردن محتوا

برای اینکه بتوانید در نتایج جستجوی گوگل دارای رتبه بالایی باشید، باید محتوایی سئو شده داشته باشید. محتوایی که در آن قوانین سئو رعایت نشده باشند، دارای ارزشی نمی‌باشد. برای اینکه بتوانید متن خود را سئو کنید و باعث اعتماد موتورهای جستجوگر گوگل بشوید، باید نکاتی را در متن محتوای خود رعایت کنید که در متن بالا به این نکات پرداخته‌ایم. برای سفارش تولید محتوا سئو شده و تخصصی می توانید با کارشناسان ما ارتباط بگیرید.

سوالات متداول نحوه سئو کردن محتوا

 • نقش سئو در محتوا چیست؟
  به طور کلی محتوای سئو نشده، دارای ارزشی نمی‌باشد و نمی‌توان آن را در رتبه‌های بالای نتایج جستجوی گوگل مشاهده کرد. سئو کردن محتوا به معنای بهینه سازی محتوا می‌باشد و در ایجاد تولید محتوا دارای اهمیت بسیار زیادی است.
 • برای سئو کردن محتوا به چه نکاتی باید توجه کرد؟
  سئو در تولید محتوا داری اهمیت بسیار زیادی می‌باشد و برای انجام این کار باید نکاتی را همچون انتخاب کلمه کلیدی مناسب، استفاده مناسب از زیرعنوان، قرار دادن تصویر و ویدئو در متن، توجه کردن به url و … دقت کنید و این نکات را در متن رعایت نمایید.
 • سئو کردن متن محتوا چه قوانینی دارد؟
  متن محتوا باید دارای ویژگی‌هایی همچون خوانا بودن متن محتوا، جلمه بندی مناسب، استفاده نکردن از جلمه‌های طولانی، دارا بودن bult، استفاده از زیرعنوان، توضیح کردن کلمه کلید مناسب در متن و … باشد.

دیدگاه ها

3 نظر در مورد مقاله “ بررسی نکات و نحوه سئو کردن محتوا در سال 1400 + خدمات سئو محتوا ” ثبت شده است
 • پارسا

  چطوری میتونم توی محتوام تصویر قرار بدم؟

  20:53 - 2021/05/01

  • محمد رضایی

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   برای قرار دادن تصویر در داخل محتوای سایت اگر سایت شما وردپرسی باشه کافیه که با یه جستجوی ساده در گوگل اطلاعات زیادی در مورد اون پیدا کنید و اگر سایتتون اختصاصی هست یا به هر شکل دیگه ای می تونید از عزیزی که سایت رو براتون طراحی کردن بپرسید که راهنماتییتون کنن. اما در خصوص تصاویر در محتوا باید خدمتتون عرض کنم که قرار دادن تصاویر در محتوا هم خودش از قوانین خاصی برخورداره که بهتره سعی کنید این قوانین رورعایت کنید مثل انتخاب کردن اسم مناسب برای تصاویر، کپی نبودن تصویر و…. .

   21:45 - 2021/05/22

 • پارسا

  چطثری میتونم توی محتوام تصویر قرار بدم؟

  20:52 - 2021/05/01

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.