author avatar
بروزرسانی در تاریخ 2022/07/27

چگونه تولید محتوا را شروع کنیم؟ همه می‌دانیم برای تبدیل شدن به یک کارشناس تولید محتوا حرفه‌ای باید روزانه تمرین نوشتن و محتوا نویسی کنیم. بعضی اوقات هست که ما این کار را مرتباً به تعویق می‌اندازیم شاید همین ویژگی خیلی از ماها باشد. با این که علاقه زیادی به تولید محتوا و نویسندگی داریم بیشتر اوقات خودمان را به عنوان یک نویسنده مشهور فرض می‌کنیم اما حاضر نیستیم برای نوشتن متن تمرین کنیم و تولید محتوا را شروع کنیم. وقتی می‌خواهیم شروع به تولید محتوا کنیم انگار دچار فلج نویسندگی شده‌ایم و کلاً مغزمان نمی‌کشد که چیزی بنویسیم دلیل تمام این‌ها که ما نمی‌توانیم شغل فریلنسری تولید محتوا را شروع کنیم، نداشتن انگیزه لازم برای نویسندگی و تولید محتوا است.
اما چگونه می‌توانید تولید محتوا انجام دهید؟ همان‌طور که در بالا اشاره کردیم داشتن انگیزه می‌تواند راه ما را برای تولید کردن یک محتوای با کیفیت را هموار کند. بعضی اوقات با خود فکر می‌کنیم که چگونه تولید محتوا کنیم، چگونه تولید محتوا درست کنیم، چگونه تولید محتوا بسازیم؟ همه این‌ها به راحتی امکان پذیر است در صورتی که ما انگیزه لازم برای این کار را داشته باشیم.

چگونه تولید محتوا را شروع کنیم؟

در زیر به نکاتی اشاره می‌کنیم که اگر آن‌ها را در تولید محتوا رعایت کنید به سادگی می‌توانید محتوای بسیار خوبی را تولید کنید.

همیشه در حال تمرین نویسندگی باشید

زمانی که می‌خواهید نویسندگی و تولید محتوا را شروع کنید دائماً این ترس را دارید که نکند محتوای که من می‌نویسم مخاطبی نداشته باشد، آیا مخاطب با خواندن این مطلب از آن راضی است؟ بدون شک بعضی وقت‌ها فکر می‌کنیم که محتوای‌مان پر از غلط‌های املایی و مشکلات ویراستاری است. ولی چگونه این ترس را از بین ببریم؟ برای از بین بردن این ترس لازم است که ما دائما در حال تمرین باشیم. تمرین کردن باعث می‌شود که ترس ما از بین برود و دیگر از شکست نترسیم. باید احساسات را کنار گذاشت و با صدای بلند شروع به نوشتن کنیم درست است که این کار سختی است اما با تمرین کردن هیچ کاری سخت نیست.

تمرین نویسندگی با انتقاد کردن از دیگران

یکی از تمرین‌های نویسندگی که باعث حرفه‌ای‌تر شدن ما می‌شود، این است که قبل از این که بعدا از خود بپرسید چگونه تولید محتوا را شروع کنیم؟ از دوستان و نزدیکان خودمون انتقاد کنیم و آن‌ها را تایپ کنیم یا بنویسیم. قطعاً دوستانی دارید که از بسیاری از رفتارهای آن‌ها ناراحت شده یا مورد پسندتان نیست. همین حالا شروع کنید و انتقادات‌تان را از آن‌ها بنویسید. اخلاق‌ها و کارهای بد انجام داده را بنویسید.

بیشتر بخوانید: هزینه تولید محتوا متنی

قدم دوم بعد از دوستان نوبت به خانواده خودمان می‌رسد که انتقاداتمان را از آن‌ها را بنویسیم. اصلاً نیاز به ترس نیست، قرار نیست این نوشته‌ها را دوستان و خانواده‌مان بخوانند بلکه ما تنها داریم تمرین نویسندگی و شجاعت می‌کنیم.

چگونه با قلب شکسته تولید محتوا کنیم؟

تمام نکاتی که در اینجا گفته می‌شود برای شروع تولید محتوا تماماً توسط نویسندگان حرفه‌ای در دنیا گفته شده است. این‌ها تماماً تمرین‌هایی است که هر نویسنده با انجام دادن آن‌ها می‌تواند به یک تولید کننده محتوا پیشرفته تبدیل شود. آخرین ازدواج یا رابطه داشته و منجر به شکست شده را به یاد بیاورید. شما قرار است در این تمرین در مورد این شکست بنویسید با تمام جزئیاتی که در آن روز داشته از جمله مکانی که قرار داشته‌اید، لباسی که پوشیده‌اید و حتی چه کاری انجام می‌دادیم، روز‌های بد چه اتفاقاتی افتاده است و… را بنویسید. همین باعث می‌شود تا مغزتان خالی شود و به جای داشتن باد و به دنبال یک گوش شنوا گشتن به یک برگه خالی بگردد و تمام درد دل‌ را روی آن بنویسد.

لازم نیست که حتماً در مورد شکست‌های عاطفی بنویسید، می‌توانید در مورد شکست‌های کاری هم بنویسید. قطعاً بسیاری از افراد هستند که کارهایی را انجام دادند و از آن شکست خوردند که همین می‌تواند تمرین خوبی برای نویسندگی و چگونه شروع کردن تولید محتوا باشد.

کابوس‌هایی که دیدید را تعریف کنید

نگرانی‌هایتان و کابوس‌های هر شب‌تان را روی کاغذ بنویسید. بعضی وقت‌ها هست که خواب‌هایی می‌بینیم که یک اتفاق وحشتناک برای ما افتاده، این اتفاق را مجدد بازگو کنید. آن را روی یک کاغذ بنویسید شاید برایتان سخت باشد که این اتفاق را مجدد بازگو کنید؛ اما شما می‌خواهید تولید محتوا را شروع کنید.

چگونه حرفه‌ای‌تر تولید محتوا را آغاز کنیم؟

زمانی که ما می‌خواهیم با شخصی صحبت کنیم زبان بدن نیز در اختیار ما است و می‌توانیم به راحتی از آن استفاده کنیم. منظوراین است که احساسمان را کاملاً به فرد مقابل انتقال می‌دهیم، اما زمانی که تولید محتوا انجام می‌دهیم متن‌ها یا کلمات باید این احساسات و این منظور را به طرف انتقال دهند. به همین خاطر است که نویسندگان کتاب یا هر کدام از نویسندگان دیگری که به صورت حرفه‌ای به نویسندگی می‌پردازند؛ مدت زمان بسیار زیادی را برای نوشتن یک کتاب یا یک متن فوق العاده صرف می‌کنند.

حتما بخوانید :

از بزرگان تولید محتوا الهام بگیرید

اگر می‌خواهید یک تولید کننده محتوا حرفه‌ای باشید لازم است که از بزرگان این رشته الهام بگیرید و از متن‌هایی که آن‌ها نوشته‌اند، شما نیز استفاده کنید. بار اول را از روی متنی که آن‌ها نوشته‌اند کپی کنید و بنویسید. اما فقط برای بار اول. لازم است زمانی که دارید این متن را می‌نویسید تمام حواستان به متن باشد که ریتم آن متن، خلاقیت‌هایی که در آن مطلب به کار رفته و انتخاباتی که از کلمات و جملات صورت گرفته را را کاملا درک کنید و از آن الهام بگیرید.

استفاده از متن‌های سخنرانی اساتید

بسیاری در سخنرانی‌های افراد معروف شرکت می‌کنند و در اینجا برخی از افراد می‌پرسند، چگونه می‌توانیم تولید محتوا کنیم؟ با کمی دقت کردن می‌توانید سخنرانی آن فرد را بنویسند و با یک تمرین فوق العاده و استفاده کردن از جملاتی که تاثیرگذاری فراوانی بر روی مخاطب دارند، خودتان هم یک متن پیشرفته بنویسید. زمانی که در یک سخنرانی شرکت کرده‌اید می‌بینید که فرد با گفتن یک سری کلمات که قدرت و تاثیرگذاری بالایی دارند توجه مخاطبان را به خود جلب می‌کند و آن‌ها را وادار به گوش کردن سخنرانی می‌کند؛ این کلمات را به خوبی به خاطر بسپارید و در نوشته‌هایتان از آن‌ها استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: نرم افزار تولید محتوا

خلاصه کردن و حذف متن‌های اضافه نوشته‌های قبلی

در این تمرین چگونه می‌خواهید تولید محتوا درست کنید؟ زمینه تمرین ما با استفاده از متن‌هایی است که قبلا نوشتیم. اگر متنی از قبل نوشته شده ندارید؛ می‌توانید با استفاده از مقاله دیگران این کار را انجام دهید. ابتدا شروع کنید به خواندن آن متنی که نوشته شده و بعد هر جایی که به نظرتان اضافه است و کاربردی برای مخاطب ندارد را حذف کنید. در واقع با این کار، ما این متن را خلاصه می‌کنیم اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که مفهوم آن متن به همان‌گونه باشد و متنی خوانا و درست داشته باشد.

زندگی‌تان چگونه گذشت؟

برای اینکه بدانیم چگونه تولید محتوا بسازیم، بیایید در مورد خودمان بنویسیم. در مورد داستان زندگی‌مان بنویسیم. نیاز نیست که از ابتدا شروع کنید به نوشتن داستان زندگی‌تان. همان هزار کلمه یا دو هزار کلمه در مورد زندگی خودتان بنویسید، کفایت می‌کند. شاید داستان زندگی شما هزار یا دو هزار کلمه جا نشود اما می‌خواهیم بخش جذابی را به مخاطب ارائه کنیم. پس باید آن بخش‌هایی از زندگیتان که جذاب بوده را بنویسید و در این هزار یا دو هزار کلمه به مخاطب ارائه کنید. هدف تنها جذاب نوشتن محتواست.

جمع بندی

در این مقاله به بررسی اینکه چگونه تولید محتوا را شروع کنیم، پرداختیم و نکات و تمرینات زیادی را در اختیارتان قرار دادیم که با انجام دادن آن‌ها می‌توانید به یک نویسنده بسیار خوب تبدیل شوید. ما سعی می‌کنیم تا همواره مقالات مختلفی را در مورد تولید محتوا در اختیارتان قرار دهیم اما اگر سایت یا کسب و کاری دارید و نمی‌خواهید که خودتان فرآیند تولید محتوا را برای آن انجام دهید، ما می‌توانیم به شما کمک کنیم و با انجام سفارش تولید محتوا متنی به شما کمک کنیم تا محصولات و خدمات با استفاده بالایی را داشته باشید.

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.