author avatar
بروزرسانی در تاریخ 2021/11/06

اهمیت تولید محتوا در فضای مجازی و رتبه بندی سایت‌ها، در این مقاله قصد داریم ابتدا تعریفی از تولید محتوا را ارائه دهیم و در پی آن بیان نماییم که این رویه چگونه انجام می‌پذیرد؟ همچنین پاسخ این سوال را برای مخاطبان ارائه دهیم که چگونه این امکان وجود دارد که یک متن یا محتوایی را با بالاترین کیفیت تهیه و تنظیم نمود؟ پاسخ و توضیحاتی که به سوالات فوق‌ داده می‌شود، اهمیت کیفیت تولید محتوا در راستای رتبه‌بندی سایت را ثابت نموده و در اولویت اول قرار دارد. پیشنهاد می‌گردد در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

تعریفی از اهمیت تولید محتوا در کسب و کار

همان‌طور که می‌دانید در دنیای اینترنت، تولید محتوا دارای اهمیت خاصی می‌باشد. به‌طوری که بارها تجربه کرده‌اید که اکثر فعالیت‌ها و امور روزانه ازطریق دنیای اینترنت قابل انجام است. به‌عبارت دیگر در عصر امروز نمی‌توان اینترنت و فضای مجازی را نادیده گرفت و در واقع مهمترین امر محسوب می‌گردد. اکثریت تجارت‌ها، مشاغل و کسب‌وکارهای مختلف در فضای مجازی و به‌صورت اینترنتی انجام می‌گیرد و مطلع هستید که هر روزه تعداد فروشگاه‌های اینترنتی در حال افزایش است و ‌اکنون بسیاری از آن‌ها در حال تجارت و فعالیت هستند.

از آنجا که این فروشگاه مانند بسیاری از کسب وکارهای دیگر نیاز به جذب مشتری دارند، لذا اکنون می‌توان به معنای تولید محتوا پی برد. چراکه اگر محتوا به صورت مناسب و خوب تولید گردد، فروشگاه‌های اینترنتی با افزایش بازدیدکننده می‌توانند در رتبه اول رنک گوگل قرار بگیرند. البته ناگفته نماند که این موضوع صرفا مختص فروشگاه‌ها نبوده و شامل کلیه وبلاگ‌ها و سایت‌هایی که قصد دارند رتبه خود را در رنکینگ گوگل بالا ببرند، می‌شود.

بالا بردن رنک زمانی به حقیقت می‌پیوندد که اطلاعات کافی و مناسب در اختیار مخاطب و مشتری قرار گیرد و وی احساس کمبود اطلاعات نکند. این نکته را فراموش نکنید که امتیازدهی گوگل بر محوریت کاربر است. بنابراین جهت تولید محتوا ابتدا می‌بایست نیازهای کاربر را مدنظر قرار داده و سپس به تولید محتوای با کیفیت بپردازید.

نکات مهم و پر اهمیت تولید محتوا

رعایت یکسری نکات مهم و اصلی در تولید محتوا از اهمیت خاصی برخوردار می‌باشد. به‌طور مثال می‌توان گفت انتخاب یک موضوع مناسب می‌تواند کاربران بسیاری را به سمت خود جذب کند و این امر زمانی محقق و موفقیت‌آمیز خواهد بود که ابتدا خود را به جای کاربر بگذارید تا دریابید که آیا موضوع مد نظر جذابیتی برای شما دارد یا خیر؟ و آیا تمایل دارید که آن را در دنیای اینترنت جستجو کنید؟ بنابراین بدین صورت قادر خواهید بود بهترین و جذاب ترین موضوع را در تولید محتوا انتخاب نمایید.

عکس‌های متنوع و جذاب باعث می‌گردد کاربران بسیاری جذب شوند و در نتیجه درصد بازدیدکننده‌ها افزایش یابد. علاوه بر آن سعی کنید در تولید محتوا، بر مطالعات خود افزوده و در نتیجه محتوایی را تولید کنید که پرمغز و بامفهوم بوده و اطلاعات جامعی را در اختیار کاربر قرار دهد. ضمن این که سعی کنید به علایق مشتریان آگاهی یابید تا محتوای شما باکیفیت‌تر شود. در مجموع تلاش کنید کلیه نکاتی که در بالا ذکر گردید را مدنظر قرار داده و در تولید محتوا به کار بگیرید.

اهمیت تکنولوژی در تولید محتوا و نقش موثر آن

همان‌طور که می‌دانید در عصر امروز، تولید محتوا صرفا به صورت متنی نبوده و شامل عکس، فیلم و… نیز می‌گردد که البته این موضوعات در شبکه‌های اجتماعی به وفور دیده می‌شود و از این طریق، اطلاعات جامع تری در اختیار مشتری قرار می‌گیرد. بنابراین تکنولوژی در تولید محتوای باکیفیت نقش موثر و مهمی دارد. چراکه اگر در تولید محتوا از این مقوله‌ها استفاده کنید، فضا برای مخاطب، کسل کننده نبوده و برای او جنبه سرگرمی و جذابیت نیز دارد. پس از این طریق نیز می‌توانید بازدیدکنندگان را افزایش داده و رنکینگ و رتبه‌بندی سایت یا وبلاگ خود را بالا ببرید و حتی به رتبه اول برسانید.

استفاده از فایل‌های ویدیویی در تولید محتوا، علاوه بر این که تعداد بازدیدکنندگان را افزایش داده و بستر سرگرمی آنان را فراهم می‌سازد، جنبه تبلیغاتی نیز دارد و می‌توانید از این طریق به تبلیغ محصول یا خدمات خود نیز بپردازید که برای مشتری واضح‌تر و روشن‌تر باشد. برای مثال ویدیوهای آموزشی بهترین گزینه به شمار می‌رود. چراکه مخاطب به‌طور کامل آموزش‌های لازم را مشاهده می‌کند و یقینا از آن استقبال می‌نماید. پس علاوه بر آموزش می‌توانید به صورت زیرکانه، به تبلیغات نیز بپردازید.

نکات مهم و اهمیت تولید محتوا ویدیویی

یکی از نکات مهمی که در راستای تولید محتوای ویدیویی وجود دارد و بایستی مورد توجه قرار گیرد، بروز رسانی ویدیو است. نکته دیگر این که هر چه ویدیوی شما کوتاه‌تر و مفیدتر باشد، برای مشتری جذاب‌تر بوده و بازدهی بیشتری خواهد داشت. چراکه ویدیوهای طولانی برای مشتری کسل‌کننده است. به عبارت دیگر سعی کنید یک ویدیویی یک الی دو دقیقه ای ارائه دهید، به طوری که در همان ابتدای ویدیو، پیام یا اطلاعات کلی به مشتری منتقل شود و برای وی جذابیت داشته باشد که ادامه ویدیو را نیز دنبال کند.

مطالعاتی که در این راستا انجام شده است حاکی از آن است که 90 درصد بازدیدکنندگان تمایل به تماشای ویدیوهای کمتر از 30 ثانیه دارند و در نتیجه هر چه این مدت زمان بیشتر شود، تعداد بازدیدکنندگان کاهش می‌یابد. ضمن اینکه در جهت ساده نگه داشتن مفهوم ویدیو، چهار فاکتور مهم را مد نظر قرار دهید که عبارتند از مشکل، راه حل، کارکرد و اعلان.

کلیات تولید محتوا و تاثیر آن بر رنکینگ سایت

در مجموع نکات به شرح ذیل را در رتبه‌بندی و بالا بردن رنکینگ سایت یا صفحه اجتماعی خود مورد توجه قرار دهید:

  • عوض نمودن مطالب سایت به صورت چند وقت یک بار.
  • به روز رسانی سایت با کم و زیاد کردن محتوا حتی در حد یک پاراگراف. چراکه این موضوع باعث می‌گردد. گوگل تغییر در محتوای شما را متوجه شده و به عنوان یک نکته مثبت در نظر بگیرد و در نتیجه به سایت شما امتیاز دهد.
  • استفاده از فیلم، عکس، لینک و… در تولید محتوای متنی و در نتیجه کسب امتیاز بیشتر از گوگل.
  • عدم کپی برداری در تولید محتوا. در غیر این صورت از جانب موتور جست و جوگر گوگل با جریمه و امتیاز منفی مواجه خواهید شد.

 

دیدگاه ها

یک نظر در مورد “ اهمیت تولید محتوا بر کسب درآمد از طریق کسب و کار اینترنتی

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.