کسب درامد از طریق توید محتوا
author avatar
Mobina afrasyabi
بروزرسانی در تاریخ 2021/11/22

شاید برای خیلی از ما این سوال پیش بیاید که کسب درآمد از طریق تولید محتوا چگونه است؟ یا چگونه می‌توان از تولید محتوا درآمدی کسب کرد! در حال حاضر ایننترنت یکی از پر استفاده ترین عضوها در زندگی روزمره ما انسان ها شده است و بخش

در ادامه قصد داریم تا به چگونگی و نحوه کسب درآمد از طریق تولید محتوا در شبکه های اجتماعی و گوگل بپردازیم.

کسب درآمد از طریق تولید محتوا

کسب درآمد از طریق تولید محتوا به دو روش امکان پذیر می‌باشد، دسته اول از تولید محتوا برای گرد آوری مخاطبین و معرفی کردن محصول خود برای فروش استفاده می‌نمایند و دسته دوم کسانی هستند که محتوا را به عنوان محصول اصلی و نهایی خود در نظر می‌گیرند.

در ادامه به معرفی انواع کسب و کارها از طریق تولید محتوا می‌پردازیم.

درآمد زایی تولید محتوا,سفارش تولید محتوا,شغل تولید محتوا,
کسب درآمد با تولید محتوا

نحوه کسب درآمد از طریق تولید محتوا به این گونه است، کسانی که می‌خواهند از طریق تولید محتوا کسب درآمد کنند و همچنین می‌خواهند به صورت یک کار تمام وقت یا پاره وقت به آن بپردازند این اشخاص باید عاشق خواندن و نوشتن باشند. اگر علاقمند به یادگیری هستید و مطالعه کردن را دوست دارید و همچنین عاشق نوشتن هستید باید به شما تبریک بگویم چون شما می‌توانید به یک کارشناس خوب تبدیل شوید.

یک نویسنده با یک کارشناس تولید محتوا تفاوت‌های زیادی دارند. زمانی که شخص می‌خواهد به عنوان یک نویسنده فعالیت کنند، تنها نیاز است که به نوشتن تسلط داشته باشد. اما زمانی که یک کارشناس تولید محتوا می‌خواهد موضوع را بنویسم نیاز است که با مفاهیم سئو و بازاریابی نیز آشنا باشد. اما بیشتر کسی که در زمینه تولید محتوای متنی فعالیت دارد بعضا نویسنده محتوا هم می‌نامند.

 • توصیه‌های بزرگان که از تولید محتوا کسب درآمد کرده‌اند
 • همیشه سعی کنید در مورد بازاریابی محتوایی مطالعه داشته باشید.
 • زبان انگلیسی خودتان را حتماً تقویت کنید.
 • کلیه منابعی که برای مطالعه و آشنایی با موضوع استفاده می‌کنید معتبر باشند.
 • تنها یک سایت را برای تحقیق کردن و جستجو کردن انتخاب نکنید، بیشتر جستجو کنید.
 • زمانی که می‌خواهید محتوایی بنویسید ابتدا باید لحن و ادبیات صحبت با آن مخاطبی که مقاله را می‌خواند بلد باشید.
 • در تمام طول متن و محتوایی که می‌نویسید باید لحن ادبیات‌مان یکسان باشد.
 • در حد توان خودتان کار کنید.
 • همیشه در حال مطالعه برای یادگیری تکنیک‌های خلاقیت باشید.
 • از نویسندگان بزرگ درس بگیرید و دردسرهای نوشتن را بشناسید.
 • متنی داشته باشید که ساختار و فرمت مناسبی داشته باشد.
 • حتماً بعد از اینکه متنی را می‌نویسید آن را بخوانید و ویرایش کنید.
 • اگر درباره هر موضوعی، اطلاعاتی ندارید سعی کنید در زمینه‌هایی که در آن تخصص دارید را پیدا کنید و در مورد آن‌ها بنویسید.

درآمد زایی با تولید محتوا از طریق ارتقای شغلی

در حال حاضر هر کسب و کاری در دنیا دارای یک شعبه مجازی می‌باشد تا بتواند محصول یا خدمات خود را برای مخاطبان ارائه بدهد و کسب درآمد بکند. در جهان بی انتهای این کسب و کارهای مجازی، برای اینکه هر کسب و کاری بتواند نام و محصول خود را به دیگران معرفی نماید نیاز به یک محتوای خاص و جدید دارد.

در حال حاضر بسیاری از کسب و کارها اینترنتی شده‌اند و از این راه در آمد خوبی را به دست می‌آورند، کارفرماها برای اینکه مخاطبان بیشتری از کسب و کارشان بازدید کنند و درآمد خود را افزایش بدهند حاظر اند هزینه ای را پرداخت کنند.

یکی از ساده ترین و پرسود ترین روش ها برای معرفی هر کسب و کاری سفارش تولید محتوا می‌باشد، بخصوص در حال حاضر که بسیاری از کسب و کارها به دلیل ویروس کرونا کساد شده و بیشتر آن‌ها به صورت اینترنتی در حال خرید و فروش می‌باشند تولید محتوا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

درآمد زایی تولید محتوا,سفارش تولید محتوا,شغل تولید محتوا,
ارتقای شغلی با سفارش تولید محتوا

ارتقای شغلی در گوگل چگونه است؟

با رعایت کردن قوانین گوگل در محتوای خود می‌توانید اعتماد متورهای جستجوگر گوگل را به دست بیاورید و محتوای خود را در نتایج جستجوی گوگل با رتبه های بالا مشاهده نمایید. با بالا آمدن رتبه وب سایت در نتایج جستجوی گوگل مخاطبان با جستجو کردن نیاز خود بر روی وب سایت شما کلیک خواهند کرد و از محصول یا خدمات شما خریداری و بهره برداری می‌نمایند.

مزایای سفارش تولید محتوا چیست؟

سفارش تولید محتوا از مزایای بسیار زیادی برخوردار می‌باشد که در ادامه به چند مورد از مزایای ایم کار پرداخته ایم:

 1. بالا بردن کسب و کار خود
 2. افزایش بازدید مخاطبان از سایت
 3. تبلیغات به صرفه با سفارش تولید محتوا
 4. پیشرفت در کسب و کار با تولید محتوا
 5. جلو زدن از رقبای خود
 6. بالا آمدن وب سایت در نتایج جستجوی گوگل
 7. جلب اعتماد مخاطبین
درآمد زایی تولید محتوا,سفارش تولید محتوا,شغل تولید محتوا,
مزیت تولید محتوا

کسب درآمد با ایجاد محتوا

با ایجاد محتوای خوب و خاص می‌توانید باعث ارتقا پیدا کردن کسب و کار بسیاری از افراد بشوید. یک تولید محتوای خوب دارای ارزش بسیار زیادی می‌باشد و هر کار فرمایی برای درآمدزایی با تولید محتوا و معرفی کردن محصول و برند خود به مخاطبین و کاربران حاضر است هزینه خوبی را پرداخت کند.

تولید محتوا یک کار بسیار تخصصی می‌باشد و برای انجام این کار باید نکات بسیار مهمی را دانست، به طور کلی رعایت کردن نکات مهم در تولید محتوای گوگل باعث می‌شود تا سایت شما در نتایج جستجوی گوگل در رتبه های اول قرار بگیردو از بازدید بسیار بالایی برخوردار شود.

با تولید کردن محتوای خوب و ارزشمند می‌توانید درآمد خوبی را به دست بیاورید البته باید توجه داشته باشید برای انجام این کار باید به یادگیری نکات بسیار مهمی برای تولید محتوا بپردازید.

درآمد زایی تولید محتوا,سفارش تولید محتوا,شغل تولید محتوا,
درآمد زایی با تولید کردن محتوا

نحوه تولید محتوا با کیفیت

برای اینکه بتوانید یک محتوا ی خوب و با کیفیت داشته باشید باید از مهارت هایی برخوردار باشید و در محتوای خود نکاتی را رعایت نمایید، مهارت های لازم برای تولید محتوای با کیفیت به شرح زیر می‌باشد:

 1. مهارت بالا در تایپ
 2. آشنایی با سیئو و بهیته سازی محتوا
 3. بالا بون مهارت نگارشی
 4. آشنایی با نرم افزارهای گرافیکی و آفیس
 5. توانایی تنظیم کردن تقویم محتوایی
 6. آشنایی با سیستم مدیرت محتوا مانند وردپرس
 7. توانی تنظیم محتوای متنی
 8. حرفه ای بودن در جستجوی وب‌ها و شبکه‌های اجتماعی

شغل تولید محتوا چه مزایایی دارد؟

شغل تولید محتوا از مزایای بسیار زیادی برخوردار می‌باشد که مهم ترین مزایای این شغل داشتن امنیت شغلی و بی دردسر این کار است. از مزایای دیگر شغل تولید محتوا می‌توان به در آمد بالای این شغل، دورکاری در این کار، داشتن آینده شغلی مناسب و … اشاره کرد.

درآمد زایی تولید محتوا,سفارش تولید محتوا,شغل تولید محتوا,
کسب درآمد با شغل تولید محتوا

کسب درآمد و بازار کار  از تولید محتوا

چه برای شما که می‌خواهید کسب درآمد از طریق تولید محتوا داشته باشید، یا کسب و کارهایی که در زمینه‌های مختلف فعالیت دارند، همگی نیازمند یک تولید کننده محتوای با کیفیت هستند. برخی بر این باورند که دیگر گوگل کارایی سابق را ندارد. شاید برای شما هم خنده‌دار باشد، اگر کسی این حرف را بزند. چون همچنان گوگل هست و بهترین موتور جستجو در تمام دنیا است و مطمئن باشید که همین گونه هم خواهد ماند. و تا پایان ادامه خواهد داشت. اخیراً شبکه‌ها اجتماعی در نرم افزارهای موبایل به خوبی توانستند خود را نشان دهند، اما با این حال جایگزین وب نشدند. هیچ وقت هم این اتفاق نخواهد افتاد. این‌ها هر کدام مسیر و هدف مشخصی را طی می‌کنند.

بیشتر بخوانید: نرم افزار های گرافیکی تولید محتوا

تولید محتوا در حال رشد است. با آمدن شبکه‌های اجتماعی و این نرم‌افزارها تقاضا برای تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی نیز بیشتر شده است و هر چقدر که شما بتوانید در خواندن و نوشتن خودتان را تقویت کنید، می‌توانید انتظار یک بازار کار بهتری داشته باشید و سفارشاتتان هم بیشتر و بیشتر شود. تقاضای زیادی برای محتوا وجود دارد اگر توانمندی خود را ثابت کنید می‌توانید بازار کار خوبی داشته باشید.

آشنایی با شغل تولید محتوا

برای کسانی که می‌پرسند چگونه از طریق تولید محتوا کسب درآمد کنیم؟ باید این نکته را یادآور شد که اگر به این کار علاقمند هستید و به دنبال یک کار می‌گردید، باید آمادگی خودتان را برای گذراندن آزمون‌های استخدامی اعلام کنید. بیشتر کارهایی که در زمینه کسب درآمد از تولید محتوا است به صورت دورکاری و کار در منزل است. ما در یک مقاله جدا در مورد کارکردن به صورت دورکاری و کار در منزل صحبت کرده‌‌ایم. درست است که برای آزمون‌های استخدامی که در این حوزه است نیازی نیست کت و شلوار بپوشید اما باید به جای آن اطلاعاتتان را بالا ببرید و مطالعه زیادی انجام دهید. مطالعه در مورد بازاریابی محتوا و استفاده از منابع آموزشی که در این زمینه هست. همچنین ابزارهایی وجود دارند که می‌توانند به شخص نویسنده کمک کند که به یک حرفه‌ای تبدیل شود. از این ابزارها استفاده کنید.

قبل از اینکه در اولین مصاحبه کاری خود حضور داشته باشید باید محتوای نوشته باشید و تجربه کافی را کسب کرده باشید، که قواعد انشایی و نگارشی را یاد گرفته باشید. می‌توانید زمانی که شخص از شما می‌خواهد یک نمونه فوق‌العاده تحویل دهید و کیفیت کارتان را نشان دهید، در صورتی که بخواهید اولین کارتان را به روز آزمون موکول کنید مطمئن باشید در این آزمون موفق نخواهید شد. چون شما تجربه کافی در این کار را ندارید و شخص انتظار دارد یک کارشناس حرفه‌ای محتوا را برای آن‌ها بنویسد.

درآمد زایی تولید محتوا,سفارش تولید محتوا,شغل تولید محتوا,

استخدام در منلین

آموزش کسب درآمد از طریق تولید محتوا در منلین به این شکل است که ما نویسندگانی مثل شما را جذب می‌کنیم و از طریق مدیر کیفی که برای هر سفارش قرار دارد، برای شما یک راهنما ارسال می‌کند. در این راهنما برای شما قوانین مشخص شده که شما بتوانید مخاطب خودتان را بشناسید و موضوع و هدف را به خوبی شناسایی کنید که بتوانید متن فوق العاده برای آن بنویسید. در این راهنما موارد زیر مشخص شده است:

 • مخاطب هدف شما
 • تیترهای زیر مجموعه
 • کلمات کلیدی اصلی و فرعی
 • پیشنهاد منابعی برای مطالعه بیشتر

اگر به همکاری با تیم تولید محتوا منلین علاقمند هستید با ما تماس بگیرید.

باید این نکته را یادآور شد که شخصی که می‌خواهد که با تیم ما و یا تیم‌‌های دیگر همکاری داشته باشد، ابتدا باید خبره باشد. نظم در تحویل دادن کارها بسیار مهم است. دستمزدهایی که برای کسب درآمد یک شخص از طریق تولید محتوا داشته به صورت ماهانه و در روز آخر هر ماه پرداخت می‌شود، و از اول ماه جدید شروع کاری جدید و سفارشات جدید را خواهیم داشت. حتماً باید سفارشاتی که برای شما در نظر گرفته می‌شود را درست به موقع و بدون تاخیر تحویل دهید. چون تمام  مسائل با برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده و محتوایی که شما می‌نویسید، قرار است که در سایت‌های خاصی منتشر شود و طبیعتاً تاخیر در ارائه آن‌ها می‌تواند باعث ایجاد ضرر و زیان در کسب و کارها شود.

سوالات متداول کسب درآمد از طریق تولید محتوا

چه روش هایی برای کسب درآمد از طریق تولید محتوا وجود دارد؟

کسب درآمد از طریق شغل تولید محتوا به دو صورت امکان پذیر می‌باشد، گاهی اوقات افراد از تولید محتوا برای پیشرفت کردن و ارتقای شغلی استفاده می‌کنند و گاهی اوقات از تولید محتوا به عنوان یک محصول برای کسب درآمد استفاده می‌شود.

ارتقای شغلی با سفارش تولید محتوا چگونه است؟

گاهی اوقات از تولید محتوا برای گرد آوری مخاطبین و کاربران استفاده می‌شود تا محصول و برند خود را به خوبی به دیگران معرفی نمایند. سفارش دادن تولید محتوا باعث می‌شود تا افراد بتوانند در کسب و کار خود پبشرفت چشمگیری را مشاهده نمایند و از  رقبای خود در حیطه کسب و کاری جلو بزنند.

کسب درآمد با تولید محتوا چگونه می باشد؟

با ایجاد یک تولید محتوای خوب و ارزشمند می‌توانید کسب و کار افراد دیگر را در نتایج جستجو بالا ببرند و باعث پیشرفت کردن آن‌ها بشوند و از این راه کسب درآمد نمایند.

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.