تاثیر رپورتاژ بر رتبه سایت شما
author avatar
mohsen faraji
بروزرسانی در تاریخ 2021/09/07

تاثیر رپورتاژ بر سئو سایت

اگر بخواهیم به طور کامل برای شما در مورد تاثیر رپورتاژ بر سئو سایت بگوییم به این صورت است که رپورتاژ نوعی تبلیغ برای محصولات شما می باشد؛ حال شاید بپرسید چطور؟ به این روش که شما در مورد محصول و یا برند مورد نظر خود، یک محتوای کامل و حرفه ای تولید می کنید، سپس آن محتوا را با توجه به بودجه خود در سایت های خبری و یا سایت های مرتبط با حوزه فعالیت خود قرار می دهید.

تاثیر رپورتاژ آگهی,تاثیر رپورتاژ بر سئو,تاثیر رپورتاژ آگهی,
رپورتاژ چیست

در ادامه می خواهیم به شما عزیزان تاثیر رپورتاژ بر سئو سایت را توضیح دهیم اما اول بگذارید که تفاوت رپورتاژ با بک لینک را توضیح دهیم، چرا که در حال حاضر یکی از مهم ترین سوالاتی که کاربران در مورد رپورتاژ می پرسند این است که آیا رپورتاژ همان بک لینک می باشد؟

جهت سفارش تولید محتوا به سایت منلین مراجعه بفرمایید.

تفاوت رپورتاژ با بک لینک

از جمله اصلی ترین تفاوت هایی که میان رپرتاژ و بک لینک قرار دارد این است که شما می توانید در رپورتاژ خود از 5 کلمه کلیدی مدنظرتان استفاده کنید اما در بک لینک به این صورت می باشد که شما می توانید فقط از 1 کلمه کلیدی استفاده کنید. با استفاده بیش از یک کلمه کلیدی می توانید بیش از یک کلمه را هدف قرار دهید؛ در صورتی که چندین کیورد را هدف قرار داده اید، طبیعتا استفاده از رپرتاژ برای شما گزینه بهتری است.

از طرف دیگر، زمانی که شما از رپورتاژ استفاده می کنید، متنان به صورت همیشگی داخل آن سایت خبری مورد نظر می ماند و حذف نمی شود اما بک لینک به این صورت نمی باشد، یعنی به صورت دوره ای است و بعد از گذشت مدت زمان مشخصی حذف می شود.

اما مزیتی که بک لینک نسبت به رپرتاژ دارد، این است که بک لینک باعث می شود لینک سایت شما در تمامی صفحات سایت تبلیغ کننده قرار بگیرد، در صورتی که رپورتاژ تنها در یک صفحه که غالبا صفحه اصلی سایت است، قرار می گیرد؛ این موضوع تاثیر قابل توجهی در افزایش اثر بک لینک دارد.

آیا رپورتاژ بر سئو سایت تاثیر دارد؟

در حال حاضر رپورتاژ تاثیر زیادی بر سئو سایت و معروف تر شدن برند شما دارد، به این علت که در زمان حال حاضر، دیگر بیشتر افراد جامعه دارای تلفن و کامپیوتر های هوشمند می باشند، بنابراین افراد بیشتری می باشند که به این نوع سایت های خبری مراجعه کنند و از رپورتاژ شما بازدید بکنند. تاثیر رپورتاژ بر سئو سایت از این جهت است که شما با قرار دادن محتوایی که تولید کرده اید، به همراه تمامی کلمات کلیدی که در آن به کار برده اید، ترافیک بیشتری را به سایت خود وارد می کنید و از طرف دیگر اعتبار و ارزش سایت تبلیغ دهنده را از آن سایت خود می کنید؛ قطعا این موارد از دید گوگل و خزنده های آن پنهان نمی مانند.

 مزایای تاثیر رپورتاژ بر سئو سایت

حال نوبت آن رسیده است که مزایای تاثیر رپورتاژ بر سئو سایت را بازگو کنیم، در زیر به برخی از این مزایا اشاره کرده ایم:

 1. دیده شدن بیشتر سایت
 2. مناسب برای همه و تمامی افراد
 3. هزینه کاملا مناسب نسبت به بک لینک و دیگر اشکال تبلیغاتی
 4. بهبود سئو سایت و بالاتر رفتن رتبه سایت
 5. معروف کردن برند و حتی ساخت برند جدید
تاثیر رپورتاژ بر سئو,تاثیر رپورتاژ آگهی,تاثیر رپورتاژ بر سئو,
مزایای تاثیر رپورتاژ در سئو سایت

چگونه رپورتاژ خوب بنویسم؟

در این بخش می خواهیم به شما بگوییم که چطور می توان یک رپورتاژ کاملا خوب و مناسب برای سایت خود تهیه کنید که بعدا در سایت های خبری آن را قرار دهید.

 • از تمامی قالب های محتوا نویسی مانند فیلم، عکس، پادکست و متن استفاده کنید.
 • سعی کنید مطلبی کوتاه اما در عین حال کاملا مفید برای بازدید کننده داشته باشید.
 • تمرکز صد در صد خود را روی تایتل یا همان موضوع مورد نظر خود بگذارید.
 • نوع رپورتاژ مورد نظر خود را انتخاب کنید، مثلا می خواهید رپورتاژ شما آموزشی باشد یا خبری.
 • حتما از لوگو بر روی تصاویر خود استفاده کنید و حتما این لوگو مربوط به سایت خود شما باشد.

مواردی که در بالا گفته شد را سعی کنید حتما در تولید محتوای رپورتاژتان رعایت کنید.

ارتباط رپورتاژ با شبکه های مجازی

زمانی که شما رپورتاژ را تهیه می کنید، اگر بتوانید به شبکه های مجازی نیز لینک بدهید یا بلعکس، بازدید آن بسیار بالاتر می رود و از طرفی دیگر برندتان بسیار معروف تر می شود. همان طور که می دانید در حال حاضر بازدید از شبکه های مجازی نسبت به سایت ها بیشتر می باشد، بنابراین به شما توصیه می کنیم هر زمان که رپورتاژی را آماده کردید بسیار خوب است که با یک شبکه مجازی آن را لینک بدهید.

امتیاز گوگل برای رپورتاژ

یکی از مثبت ترین نکاتی که در حال حاضر برای رپورتاژ وجود دارد این می باشد که گوگل برای افرادی که برای سایت های خودشان رپورتاژ طراحی می کنند یک سری امتیاز ها را در نظر می گیرد و اصلی ترین امتیاز آن، این می باشد که باعث می شود رتبه سایت آن ها در گوگل بالا تر برود.

نکته: بیش از اندازه از رپورتاژ استفاده نکنید! رپرتاژ های خبری تنها کمکی به سایت شما و رتبه بندی آن هستند اما تمام آن نیستند. حتما پیش از اقدام به ثبت رپورتاژ و قرار دادن آن در سایت های دیگر از سئو سایت خود و بهینه بودنش اطمینان حاصل کنید.

تاثیر رپورتاژ آگهی,تاثیر رپورتاژ بر سئو,تاثیر رپورتاژ آگهی,
امتیاز گوگل برای رپورتاژ
سخن آخر

این را یادتان نرود که هر زمان خواستید رپورتاژی را تهیه کنید، حتما موارد بالا را در نظر بگیرید و رعایت کنید، چرا که در حا حاضر بیشتر افراد به دنبال یک محتوا کوتاه اما کاملا مفید می باشند، اگر محتوا شما بلند باشد و مفید نباشید تجربه کاربری کاهش پیدا کرده و احتمال کاهش قابل توجه ترافیک سایت وجود دارد.

سوالات متداول تاثیر رپورتاژ بر سئو سایت

 • به نظر شما رپورتاژ بهتر است یا بک لینک؟
  هر دو تاثیرگذار و مفید هستند، اما بایستی بررسی کنید که نیاز حال حاضر سایتتان به کدام یک از این دو مورد است؛ رپورتاژ بسیار مناسب می باشد چرا که به صورت دائمی است و می توانید از 5 کلمه کلیدی استفاده کنید اما در بک لینک به این صورت نمی باشد.
 • آیا منلین تولید محتوا رپورتاژ را نیز انجام می دهد؟
  بله هر زمان که شما نیاز داشتید می توانید با مراجعه به منلین درخواست خود مبنی بر طراحی رپورتاژ را آغاز کنید.
 • هزینه رپورتاژ چه مقدار می باشد؟
  این مورد بستگی به تعداد کلمات و تعداد ساعتی که روی این رپورتاژ کار می شود دارد.

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.