author avatar
بروزرسانی در تاریخ 2022/02/22

جرقه سئو در تولید محتوای سئو محور، برای تولید محتوایی که مخاطب را جذب کند و تکراری نباشد بهتر است از سایت‌های دیگر تولید محتوا بازدید کنیم و از آن‌ها ایده بگیریم و با استفاده از آن‌ها کلیدواژه‌های مربوط به موضوع مورد نظر را پیدا کنیم تولید محتوا بر اساس اصول سئو مهمترین رکن در ایجاد محتوا است محتوای هدفمند محتوایی است که بر اساس اصول سئو ساخته شود.

سئو در اصل بازی برای بردن است شما وارد یک بازی می‌شوید هیچکس نمی‌خواد بازنده بازی باشد تولید محتوای سئو محور در واقع کارت برنده شما در این بازی است. سئو مانند نیت عمل به کار می‌رود همانطور که می‌گویند در هر کاری مهم نیت است در تولید محتوا بدون نیت نتیجه دلخواه کسب نخواهد شد.

محتوای سئو محور و اهمیت مخاطب

سئو معرفی یک سایت و مقاله به گونه‌ای است که سبب افزایش بازدید و جذب مخاطب شود اهمیت سئو در مرحله‌ای مشخص می‌شود و خودش را نشان می‌دهد که در جذب مخاطب موفق عمل کند و رتبه سایت را بالا ببرد و توسط موتورهای جستجو در صدر قرار گیرد. در یک تعریف جامع از سئو می‌توان گفت: سئو یعنی کاربران از سایت و محتوای آن راضی باشند در واقع هدف سئو در این تعریف گنجانده شده.

سئو را بهینه سازی سایت نامیده‌اند یعنی مجموعه فرایندهایی که به وسیله آن سرعت بازدید سایت و جذب مخاطب افزایش می‌یابد و سایت را برای کاربران جذاب و آن‌ها را به مخاطبان دائمی تبدیل می‌کند.

به طور کلی سئو خلاصه ای است از :

  • درک اینکه مخاطب چه چیزی می‌خواهد و به دنبال چه چیزی است.
  • ارائه پاسخ برای نیاز مخاطب
  • اطمینان حاصل کردن از این موضوع که ربات‌ها تشخیص دادند که هدف شما برآورده کردن نیاز مخاطب است.

سئو یعنی اهمیت به نظر مخاطب و در کنار آن ارزش یافتن محتوای خود زیرا محتوای بدون خواننده مانند این است که در یک مهمانی که شما میزبان آن هستید غذایی بپزید ولی آن غذا باب میل هیچ یک از مهمانان نباشد پس غذا دور ریخته نی‌شود زحمات شما به چشم نمی‌آیند.

اصل برتر در تولید محتوا : سئو

عنوان شما باید نه خیلی کوتاه نه خیلی بلند باشد و در عین حال بتواند تعریف جامعی از موضوع در چند کلمه ارائه دهد و در آن کلیدواژه‌های مورد نظر به کار رفته باشد، برای موفقیت در ایجاد یک محتوای سئو محور باید توجه داشته باشیم که چه کلیدواژه‌هایی انتخاب می‌کنیم کلیدواژه مورد نظر باید با توجه به نیازهای مخاطبان باشد که آن‌ها چه کلمه‌ای را برای جستجو در گوگل انتخاب می‌کنند و هرچه کلمات کلیدی ما به کلمات مورد جستجوی کاربران نزدیک‌تر باشد محتوای ما بازدید بیشتری می‌خورد.

از مقالات دیگر جهت ایده گرفتن کمک بگیرید مقالات شما می‌توانند برگرفته از مقالات دیگران باشند اما نه به صورت کپی شده بلکه فقط در جهت فهم موضوع از آن‌ها استفاده کنید.

تولید محتوای خود را به صورت منظم پیش ببرید و اینگونه نباشد که شما یک ماه ۲۰ مقاله و ماه دیگر ۱ مقاله بارگذاری کنید زیرا موتور جستجوی گوگل سایت‌های فعال‌تر را در صدر قرار می‌دهد. محتوای بکر تولید کنید و تنها به فکر چیدن کلمات کنار یکدیگر و تولید محتوا به هر قیمتی نباشید زیرا محتوایی نظر گوگل را به خود جلب می‌کند که مورد توجه مخاطب قرار گرفته باشد و مخاطب پسند باشد . هیچگاه کیفیت را فدای کمیت نکنیم مهم سیل قطاری کلمات پشت سرهم نیستند بلکه محتوا باید ارزشمند باشد.

بیشتر بخوانید: اخبار و اطلاعات زرد چیست؟

عدم استفاده از کلمات مبهم مغز انسان با دیدن کلمات مبهم و دشوار و بی معنی کشش خود به آن موضوع را از دست می‌دهد پس پرهیز از به کار بردن کلمات دشوار نیز می‌تواند گامی در جهت تولید محتوای سئو محور باشد.

درج لینک‌، در محتوای خود لینک‌های منابع مرتبط با موضوع را ارائه دهید تا خواننده اطلاعات بیشتری پیرامون موضوع کسب کند. پرهیز از زیاده گویی محتوای شما نباید خیلی کوتاه باشد البته به شرطی که از گزافه گویی و سخنان و حاشیه‌های بیهوده پرهیز کنید و تنها به دنبال انتقال پیام به مخاطب باشید. دسته‌بندی کردن مطالب نیز می‌تواند از اصول مهم سئو به شمار رود چرا که به مخاطب برای یافتن هرچه سریعتر مطلب موردنظر کمک می‌کند.

ارائه تاریخچه اگر در محتوای خود قصد فروش و معرفی یک محصول را دارید ارائه یک تاریخچه مختصر و مفید از آن می‌تواند ایده جالبی باشد. مطالب باید جامع و عاری از ابهام‌ باشد یک مخاطب به هیچ وجه وقت خود را صرف خواندن  محتوایی که دارای ابهام است نمی‌کند پس توضیحات ما باید جامع و کامل باشد.

اهداف اساسی سئو در تولید محتوا

  • باعث افزایش بازدید سایت مورد نظر می‌شوند از آنجایی که سئو تاکیدش بر سلیقه مشاری است پس مقاله سئو شده از جایگاه ویزه‌ای در میان کاربران برخوردار خواهد شد.
  • یک برند خاص ایجاد می‌کنند یعنی ایده‌ای نو شکل می‌گیرد که همیشه چیزهای نو جلب توجه می‌کنند.
  • افزایش ترافیک سایت یعنی مخاطبان سایت را افزایش می‌دهد.
  • افزایش فروش محصولات را به دنبال خواهد داشت ‌زیرا افزایش مخاطب بی شک افزایش خرید را نیز شامل می شود.
  • ابزاری مناسب برای تبلیغات است.

جمع بندی نهایی

با یک تجمیع کلی به این نتیجه می‌رسیم که مطالب بر پایه سئو چون طبق سلیقه مشتری هستند درجه‌ی بالایی از اهمیت را برخوردارند و نمی‌توان این موضوع را کتمان کرد که سئو پرتاب محتوا به صدر جستجوهای گوگل است . سایت با محتوای سئو نشده مانند یخچالی است که تنها آب خنک و یخ دارد و تنها ظاهرش به کار می‌آید و عملا به هیچ دردی نمی‌خورد.

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.