author avatar
بروزرسانی در تاریخ 2022/02/22

برای سئو کردن فایل های pdf مثل صفحات وب سایت‌تان به آن‌ها نگاه کنید. می‌توانید فایل‌های pdf را برای قابلیت جستجو شدن در موتور جستجو بهینه کنید. مواردی که در زیر بیان می‌کنیم را حتماً در طول این آموزش به خاطر داشته باشید. و از آن‌ها استفاده کنید. برخی اوقات می‌خواهیم از فایل‌های pdf استفاده کنیم و در محتوای‌مان از متن‌هایی که دارند بهره ببریم.  این کار تا چه حد می‌تواند خطرناک باشد؟

برخی اوقات  فایل‌هایی هستند که متن‌شان در گوگل ایندکس شده، و زمانی که ما می‌خواهیم از آن‌ها استفاده کنیم محتوای ما در اصل کپی تشخیص داده می‌شود. به این خاطر است که آن‌ها سئو فایل های pdf را رعایت کرده‌اند و به همین خاطر گوگل تمامی محتوای درون آن فایل را ایندکس کرده و دیگر  نمی‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

در برخی مواقع دیده شده که استفاده کردن از این فایل‌ها مشکلی به وجود نیاورده است، چون در خود آن فایل سئو به درستی رعایت نشده و گوگل هم قادر به تشخیص محتوای آن نبوده است.

در مقاله ای که پیش رو دارید ما سعی کرده‌ایم یک آموزشی جامع سئو فایل های pdf را برای شما کاربران عرضه کنیم.  همچنین مزایا و معایبی که استفاده کردن از این فایل‌ها می‌تواند داشته باشد را در این مقاله گنجانده‌ایم. تا بتوانید بعد از خواندن این مطلب به شناخت درست برسید. برای سفارش تولید محتوا می توانید با ما در ارتباط باشید.

سئو کردن فایل های pdf چه تاثیری دارد؟

گوگل روزانه میلیاردها سند را دریافت می‌کند. این سندها می‌توانند به عنوان مثال صفحات سایت تصاویر و فایل های pdf باشند. اغلب افراد فراموش می‌کنند که سندهای pdf خود را سئو کنند. با این کار فرصت مناسبی را از دست می‌دهند. زیرا محتوای الکترونیکی همانند صفحات معمولی امکان ایجاد ترافیک  بسیار زیادی دارند. در این مقاله ما به شما آموزش می‌دهیم که چگونه می‌توانید محتوای الکترونیکی خود را سئو کنید.

اصول سئو کردن فایل های ‏pdf

بهینه سازی فایل‌های pdf با بهینه سازی صفحات کمی متفاوت است اما اصول مشابهی وجود دارد. مثل تحقیق درباره کلمات کلیدی و ترکیب کردن کلمات کلیدی.

زمانی که ما صحبت از بهینه سازی می‌کنیم قطعاً به موارد زیر برمی‌خوریم:

  • از یک  عنوان سئو شده استفاده کنید.
  • از توضیحات متای درستی استفاده کنید.
  • از تگ‌های هدینگ استفاده کنید.
  • لینک‌های داخلی ایجاد کنید.

عناوین سئو شده در فایل های pdf

نام فایل های pdf در نتایج جستجو نمایش داده می‌شود. پس باید برای بازدید کننده‌ای که می‌خواهد به سایت شما سر بزند خوانا و معنی دار باشد. این به این معنی است که شامل کلمات کلیدی مرتبط باشد و خیلی هم نباید طولانی باشد. برای نوشتن یک عنوان خوب ما آموزش نوشتن عنوان خوب و جذاب را هم تولید کرده‌ایم، که توصیه می‌کنیم حتما مطالعه کنید.

عنوان و توضیحات متای خوبی تعریف کنید

همانند صفحات، فایل های pdf دارای عنوان و توضیحات متا هستند. از این موارد استفاده کنید تا مطمئن شوید که  سئو فایل های الکترونیکی را رعایت کرده‌اید. عنوان و توضیحات متا در اکروبات ریدر چگونه ایجاد می شود؟

  1.  به بخش فایل ها بروید .
  2. بر روی  Document Propertiesکلیک کنید.
  3. عنوان را در قسمت عنوان قرار دهید.
  4.  توضیحات را در قسمت Subject یا موضوع قرار دهید.

حتماً این نکته را به یاد داشته باشید، که عنوان و توضیحات متا باید در کل وب‌سایت شما منحصر به فرد باشد. به این معنی که توضیحات متای یک فایل pdf نمی‌تواند مانند توضیحات متا یک صفحه باشد.

برای ساختار دادن به فایل‌های pdf از تگ‌های هدینگ استفاده کنید.

باز هم مثل صفحات از تگ‌های هدینگ برای ساختار دادن به فایل های pdf خود استفاده کنید. این مورد هم برای کاربران و بازدیدکنندگان و هم برای موتورهای جستجو مهم است. این کار باعث  می‌شود به سرعت بتوانند سلسله ‌مراتب و محتوای سند را به خوبی درک کنند. قوانین همان قوانین گذشته است فقط یک بار از تگ h1 در هر فایل pdf استفاده کنید. و اینکه این متن  تگ h1 باید یونیک باشد. از تگ‌های h2-h6 می‌توانید به دلخواه استفاده کنید. اما سلسله مراتبی که یک فایل pdf دارد را در ذهن خود داشته باشید و آن را رعایت کنید.

لینک‌های داخلی و خارجی ایجاد کنید

موتورهای جستجو با فایل‌های pdf همانند صفحات رفتار می‌کنند. به این شکل اعتبار صفحه چه در فایل‌های pdf و چه در صفحات با هم برابرند.  لینک‌های  موجود در فایل های pdf همانند لینک‌هایی است که در صفحات معمولی وجود دارد. اگر احساس می‌کنید که نیاز است به سایت‌های خارجی لینک دهید این کار را انجام دهید.

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.