مراحل سفارش تولید محتوا
author avatar
mohsen faraji
بروزرسانی در تاریخ 2022/02/22

مراحل سفارش تولید محتوا

با شروع یک بیزینس و کسب و کار جدید، افراد در صدد این بر می آیند که به معرفی برند خود به مخاطبین هدفشان بپردازند؛ از اصلی ترین و موثر ترین روش ها برای انجام اینکار، تولید محتوا در زمینه حوزه کاری این افراد می باشد. با تولید محتوای مرتبط، می توانید به برندینگ بپردازید و حرفه خود را خیلی حرفه ای تر ادامه دهید؛ اما چطور از کجا می توانید محتوای مورد نظرمان را سفارش دهیم؟ مراحل سفارش تولید محتوا به چه صورت است؟ در ادامه در این خصوص به تفصیل توضیح خواهیم داد.

دیدن نمونه کار های سایت

اصلی ترین و مهم ترین کاری که شما در وهلع اول برای سفارش تولید محتوا باید انجام دهید، این است که شما باید نمونه کار های آن سایت مورد نظر را بررسی کنید. اگر شما از یک تیم ناکارآمد در تولید محتوا استفاده کنید، علاوه بر اینکه بر سایت شما تاثیری ندارد، بلکه تاثیر منفی هم بر رتبه سایت و مطلب شما خواهد گذاشت. بنابراین به محتوای سایت ارائه دهنده محتوای سایت توجه کنید و سپس تصمیم به ادامه مراحل سفارش تولید محتوا بگیرید.

مراحل ثبت سفارش محتوا,مراحل سفارش محتوا,مراحل ثبت سفارش محتوا,
بررسی محتواهای سایت

شروع به ثبت سفارش محتوا

در دومین مرحله کار شما این می باشد که به بخش درخواست سفارش تولید محتوا بروید و سپس فرمی را متناسب با درخواست خود تکمیل کنید. غالبا هر سایت و شرکتی که در این زمینه فعالیت می کند فرم جداگانه و خاص خود را دارد و شما بایستی با توجه به نیاز محتوایی خود فیلد ها را پر کرده و سفارش خود را ثبت کنید.

ثبت تمامی اطلاعات محتوایی کسب و کار

حال نوبت آن رسیده است که شما تمامی نیاز ها و از طرفی دیگر اطلاعات کسب و کار سایت خود را به محتوا نویس های ما ارائه کنید. به جهت اینکه محتوایی که دریافت می کنید حرفه ای تر باشد و کاملا مرتبط با حوزه کاری تان، بهتر است اطلاعات را دقیق وارد کنید تا محتوانویسان دقیقا همان مطلب که انتظارش را دارید تحویلتان دهند.

مراحل سفارش محتوا,مراحل ثبت سفارش محتوا,مراحل سفارش محتوا,
پر کردن فرم سفارش محتوا

مشخص کردن زمان برای دریافت محتوا

از دیگر مراحل سفارش تولید محتوا مشخص کردن زمان برای آغاز کار و تحویل آن توسط محتوانویسان است. شما می توانید یک دوره زمانی را مشخص کنید، به عنوان مثال هفته ای سه روز برای سایت خود محتوا دریافت کنید و یا مقداری کلمه را مشخص کرده و درجا محتوای موردنظرتان را دریافت کنید. این مدت زمان با توجه به تعداد کلمه درخواستی شما، موضوع و میزان اختصاصیت کسب و کارتان تعیین می شود.

هزینه نگارش محتوا

یکی از مهم ترین مراحل سفارش تولید محتوا تخمین زدن و بررسی کردن هزینه های مرتبط با آن می باشد؛ هزینه های نگارش تولید محتوا بستگی به یک سری المان های خاص دارد که در ادامه آن ها را به شما خواهیم گفت:

 1. محتوای شما چند کلمه ای باشد.
 2. از چه قالب هایی در تولید محتوا استفاده می شود.
 3. مدت زمانی که روی نگارش محتوای شما کار شده است.
 4. نوع نگارش محتوای شما به چه صورت می باشد.

4 موردی که در بالا گفته شد، مهم ترین المان های تعیین هزینه برای نگارش محتوا می باشند.

مراحل ثبت سفارش محتوا,مراحل سفارش محتوا,مراحل ثبت سفارش محتوا,
قیمت نگارش و بهینه سازی محتوا

مشخص کردن نوع پلتفرم برای تولید محتوا

یکی از مهم ترین بحث هایی که در حال حاضر وجود دارد این می باشد که شما می خواهید برای کدام یک از پلتفرم ها سفارش تولید محتوا را انجام دهید؛ به این صورت که آیا شما می خواهید برای شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام تولید محتوا را انجام دهید یا محتوای درخواستی تان برای وب سایت است.

مزایای سفارش تولید محتوا از منلین

زمانی که شما مراحل سفارش تولید محتوا خود را از سایت منلین آغاز می کنید، یک سری مزایا دارد که در زیر به آن ها اشاره کرده ایم:

 1. در سریع ترین زمان محتوای شما تهیه می شود.
 2. تمامی محتوا های ما توسط کادری مجرب ایجاد می شوند.
 3. بالا بودن کیفیت محتوا های ما و بهتر شدن رتبه و سئو سایت شما
 4. هزینه کمتر نسبت به سایت های دیگر

آنالیز کردن سایت پیش از سفارش محتوا

یکی از مهم ترین و ضروری ترین کار هایی که شما قبل از سفارش تولید محتوا باید انجام دهید، این است که باید به صورت کامل سایت خود را آنالیز کنید و تمامی اطلاعاتی مربوطه را به شرکت منلین یا هر شرکت ارائه دهنده محتوا ارائه دهید.

مراحل سفارش محتوا,مراحل ثبت سفارش محتوا,مراحل سفارش محتوا,
بررسی سایت پیش از سفارش محتوا
نتیجه گیری

اگر بخواهیم در پایان صحبت هایمان یک جمع بندی جامع داشته باشیم، باید بگوییم که در حال حاضر بهترین سایت برای سفارش تولید محتوا منلین می باشد که نسبت به رقبا مقرون به صرفه ترین تعرفه را دارد و تخصصی ترین و حرفه ای ترین محتوا را به مشتریان عزیزش ارائه می دهد. جهت ثبت سفارش محتوای مورد نظر خود از طریق سایت وارد عمل شده و یا جهت کسب اطلاعات تکمیلی با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول مراحل سفارش تولید محتوا

 • آیا می توان برای سفارش تولید محتوا بازه زمانی تعیین کرد؟
  بله. شما مدت زمان درخواستی خود را وارد فرم ثبت سفارش کرده و محتوای مورد نظرتان را پس از این مدت دریافت می کنید.
 • کدام نوع تولید محتوا برای سایت مناسب می باشد؟
  بستگی به نوع محتوا و نوع سایت شما دارد؛ در کل محتوایی برای سایت مناسب است که مورد پسند کاربران و مخاطبین هدف باشد.
 • آیا محتوای بی کیفیت باعث خراب شدن رتبه سایت در گوگل می شود؟
  بله طبق تحقیقات انجام شده زمانی که شما از محتوای بی کیفیت و زننده در سایت خود استفاده کنید باعث می شود که رتبه شما در گوگل خراب تر بشود؛ دلیل آن نیز تجربه کاربری بدی است که به کاربران ارائه می دهید.

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *