var WP_Statistics_http = new XMLHttpRequest();WP_Statistics_http.open('GET', 'https://menlin.ir/wp-json/wp-statistics/v2/hit?_=1657181110&_wpnonce=4b2351959c&wp_statistics_hit_rest=yes&browser=Common Crawl Bot&platform=نا معلوم&version=2.0&device=bot&model=Unknown&referred=https%3A%2F%2Fmenlin.ir&ip=3.236.107.249&exclusion_match=yes&exclusion_reason=CrawlerDetect&ua=CCBot%2F2.0+%28https%3A%2F%2Fcommoncrawl.org%2Ffaq%2F%29&track_all=1×tamp=1657197310¤t_page_type=post¤t_page_id=2614&search_query&page_uri=/unique-content/&user_id=0', true);WP_Statistics_http.setRequestHeader("Content-Type", "application/json;charset=UTF-8");WP_Statistics_http.send(null);
تولید محتوا
author avatar
reihane tavanaie
بروزرسانی در تاریخ 2021/05/12

اگر اندکی با سایت و امور مربوط به آن آشنایی داشته باشید معمولا واژه تولید محتوا به چشم شما خورده است. و شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که تولید محتوا دقیقا چیست و چرا وب سایت ها برای دیده شدن به تولید محتوا نیاز دارند؟

بحث تولید محتوا بسیار پیچیده است و نمی توان به سادگی از کنار آن گذشت. در مبحث تولید محتوا، یونیک بودن محتوا بسیار مهم است. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا بررسی کنیم تولید محتوا یونیک چگونه است؟ با ما همراه باشید.

محتوا چیست؟

شاید بهتر باشد در ابتدا بررسی کنیم که محتوا چیست تا در ادامه بحث از نظر دانستن معنی محتوا دچار مشکل نشوید. برای محتوا تعریف های بسیار زیادی وجود دارد اما ما قصد داریم به طریقی ساده و روان محتوا را برای شما معنی کنیم. تا شما بتوانید به راحتی سفارش تولید محتوا خود را ثبت کنید.

محتوا مجموعه ای از داده ها در مورد موضوع خاص و مورد بحث است. این محتوا می تواند متنی، تصویری و یا حتی ویدئویی باشد. که در این مقاله ما در مورد محتوا متنی بیشتر صحبت میکنیم و قصد داریم بیان کنیم تولید محتوا یونیک چگونه است؟

تولید محتوا یونیک,محتوا یونیک,محتوا یونیک چیست,
بررسی انواع محتوا

محتوا چند نوع است؟

معمولا متخصصان تولید محتوا این علم و یا شغل را 3 دسته در نظر میگیرند. که هر کدام ویژگی های خود را دارد و باعث میشوند گوگل به شما امتیازز مثبت و یا منفی دهد.

  • محتوا کپی

محتوای کپی، محتوایی است که کاملا از سایت های دیگر کپی میشود و عملا بی ارزش است. زیرا همانطور که می دانید گوگل یم موتور جستجو بسیار هوشمند و دقیق است و اگر شما از محتوای کپی استفاده کنید به سرعت کپی بودن آن را تشخیص میدهد و نه تنها باعث بالا رفتن رتبه سایت شما نمی شود بلکه ممکن است( با احتمال خیلی زیاد ) رتبه سایت شما را کاهش دهد.

  • محتوا باز نویسی شده

بیشتر کسانی که تولید محتوا می کنند و شما تولید محتوا سایت های خود را به آن ها میسپارید افرادی هستند که محتوا ها را باز نویسی میکنند. این افراد برای این کار لحن و جمله بندی ها را تغییر میدهند و محتوای جدیدی تولید میکنند.

ممکن است گوگل تکراری بودن مطلب شما را تشخیص ندهد اما هنگامی که کاربر وارد سایت شما مشود و محتوای تکرار میبیند سریعا از سایت شما خارج میشود که این برای سایت شما بیسار بد است و امتیاز منفی دارد.

  • محتوا یونیک

این نوع از محتوا کاملا تخصصی است و فقط برای سایت شما نوشته شده است. گوگل و کاربر نمی تواند مانند این محتوا هیچ سایت دیگری پیدا کند. به همین علت امتیاز بسیار بالایی برای این امر در نظر میگیرد. همچنین چون این محتوا یونیک است می تواند نظر کاربر را جلب کند و باعث شود کاربر در سایت شما بماند و مقاله شما را تا انتها مطالعه کند.

که همین امر زمان ماندگاری کاربر در سایت شما را بالا میبرد و این نیز یک امتیاز مثبت دیگر برای سایت شما است.

ممکن است این سوال برای شما پیش آید که منظور از محتوا یونیک چیست؟ منظور ما از محتوا یونیک محتوایی است که نویسنده آن با مطالعه منابع گوناگون محتوایی تولید میکند که کاملا از زبان خودش است. پس محتوا یوینک، همان محتوای دست اول است.

تولید محتوا یونیک چگونه است؟

تا اینجا با انواع مختلف تولید محتوا آشنا شدیم و دیدیم کدام یک از انواع محتوا بیشتری امتیاز را از نظر گ.گل که یک موتور جستجو هوشمند است دارد. حال می خواهیم ببینیم تولید محتوا یونیک چگونه است و چگونه می توان یک تولید محتوا یونیک برای مطلب خاص و مورد نظر ایجاد کرد.

برای ولید محتوا یونیک باید مراحلی را رعایت کنیم و اقدامات خاصی را انجام دهیم که در ادامه تمام این موارد را کاملا توضیح میدهیم.

تولید محتوا یونیک,محتوا یونیک,محتوا یونیک چیست,
تاثیر مطالعه بر تولید محتوا

مطالعه

شاید اولین و مهم ترین فاکتور برلی تولید محتوا یونیک و خاص مطالعه است. فردی که تولید محتوا انجام میدهد باید برای نوشتن یک مقاله 900-1000 کلمه ای حداقل باید 10 مقاله فارسی زبان مطالعه کند. تا بتواند با دانشی وسیع در موردموضوع مورد نظر محتوا یونیک تولید کند.

اگر فردی که اقدام به تولید محتوا میند از دانش زبان انگلیسی خوبی بر خوردار باشد بد نیست 2 الی 3 مقاله انگلیسی زبان نیز مطالعه کند تا بتواند مقاله ای بنویسد که هم از نظر کاربر مفید باشد و از خواندن آن خسته نشود و هم از نظر گوگل دسته اول و به عبارتی یونیک باشد.

توانایی جمله نویسی و نویسندگی

تنها داشتن دانش تنها کافی نیست. بسیاری افراد را دیده ایم که دانش خوبی دارند اما توانایی انتقال آن به دیگران را ندارند. به همین دلیل توانایی نوشتن و جمله سازی یکی از ویژگی های است که برای تولید محتوا یونیک بسیار مهم و تاثیر گذار است.

شما باید از جملات روان و خوانا استفاده کنید و سعی کنید در مورد هر موضوعی که مینویسید از اصطلاحات تخصصی استفاده نکنید زیرا استفاده از این گونه اصطلاحات باعث میشود کاربر خسته شود و به سراغ سایت دیگری برود.

خلاق بودن

خلاقیت از جمله فاکتور هایی است که باعث میشود بتوانید با مخاطب تعامل داشته باشید. شما باید درمحتوا خود از پرسش ها و شیوه های جدید استفاده کنید تا بتوانید نظر مخاطب را جلب کنید. به یاد داشته باشید اگر محتوایی که شما تولید میکنید مورد پسند کاربر باشد، مطمئنا گوگل را هم راضی میکند و به این ترتیب رتبه خوبی به مقاله شما میدهد.

تولید محتوا یونیک,محتوا یونیک,محتوا یونیک چیست,
تاثیر نویسندگی بر تولید محتوا

سوالات متداول

  • آیا باید از اصطلاحات تخصصی در تولید محتوا یونیک استفاده کنیم؟

استفتده از اصطلاحات تخصصی در درجه اول بستگی به موضوع مورد نظر شما دارد برای تولید محتوا در مورد برخی موضوع ها باید از اصطلاحات تخصصی در آن زمینه استفاده کنیم. اما بهتراست لحن نوشتن ما ساده و کاربر پسند باشد تا کاربر خسته نشود.

  • داشتن تیتر یونیک چقدر در جذب مخاطب تاثیر گذار است؟

تیتر مقاله مانند شناسنامه فرد است. داشتن تیتر جذاب و یونیک برای بالا بردن میزان بازدید سایت شما بسیار مهم است. زیرا در مرحله اول مخاطب تیتر مقاله شما را میبیند و تصمیم میگیرد که بر روی لینک سایت شما کلیک کند یا نه. پس سعی کنید برای مقالات خود تیتر های یونیک و جذاب انتخاب کنید.

  • استفاده از جملات سوالی در تولید محتوا جایز است؟

استفاده از جملات سوالی در تولید محتوا باعث میشود ذهن مخاطب درگیر شود و اشتیاق داشته باشد که ادامه مقاله شما را بخواند. برای اینکه بدانید از چه نوع سوال هایی در مقاله استفاده کنید باید خودتان را جای مخاطب فرض کنید و سعی کنید سوال هایی را بپرسید و به جواب آن بپردازید که ذهن مخاطب را درگیر کرده است.

سخن آخر

مسلما اگر شما سایتی دارید و به دنبال تولید محتوا برای آن هستید دوست دارید محتوایی که دریافت میکنید و بابت آن هزینه میکنید یونیک باشد و متعلق به خود شما باشد و بتوانید برای آن مقاله از گوگل امتیاز و رتبه خوبی دریافت کنید. پیشنهاد ما به شما سفارش تولید محتوا به سایت منلین است.

مجموعه ما با داشتن متخصصین و کارشناسان حرفه ای می توانند در مورد موضوع درخواستی شما محتوا یونیک تولید کند و به بهبود رتبه سایت شما هرچه بیشتر از قبل کمک کنند.

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.